Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Uudised

:

Naisi ohustavad südamehaigused sama palju kui mehi

Tartu Ülikooli Kliinikumi kardioloogi doktor Märt Elmeti sõnul kulgevad naistel haigused salakavalamalt ja esimesed sümptomid on sageli ebatüüpilised, samas on naiste südametervis  maailmas samal tasemel kui meestel ja sellele tuleb tähelepanu pöörata.

Kui kõrgele vererõhule, vere suurele kolesteroolisisaldusele, peavaludele, südame sagedasele kloppimisele ning koormustaluvuse langusele osutatakse vähe tähelepanu, tekib haigusnähtude edasi arenedes rinnus stenokardiline valu ning infarktini on siit mõni samm, kirjutab Maaleht.

Kui 90ndate keskel tuli 30. aastates põlvkonnal varasemaid harjumusi muuta ja hakata võitlema koha eest päikese all ning mure tuleviku pärast ja lõputu töörabamine on praeguseks nende südant tõsiselt laastanud, siis praegu on taas käes see aeg, kui maad võtab ebakindlus ja mure ning süda ei jää taas puutumata.

Viimasel kümnendil on südameprobleemid hakanud kimbutama ka nooremaid inimesi: Märt Elmeti sõnul on tõsine südamehaige Eestis 40. eluaastates mees, kuid juba paaril aastal on seesama häda tabanud samavanuseid naisigi.

Mured, stress ja hõivatus suurendavad infarktiohtu ning kui veel 20 aastat tagasi oli infarkt alla 50-aastaste naiste hulgas haruldus, siis täna on see täiesti tavaline - seetõttu soovib doktor Elmet, et naistel oleksid kõrval tublid mehed, sest kui pere on tugev ja kodused asjad korras, on risk haigestuda mitu korda väiksem.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnad:süda
apteeker ANNAB NÕU
Sponsoreeritud artiklid
ALKOHOL EESTIS
ELUEA PIKENDAJAD
Igapäevane energiatoit
MÕISTUS VAJAB KA TRENNI
   Viimased uudised
   KASULIK TEAVE
   Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
   Nõuanded Kõik
   Liikumine Kõik
   HaigusedKõik
   48h populaarsemad teemad
   POSTIMEES.eeKõik
   TarbijaKõik
   NaineKõik
   Top lood
   Top kommentaarid