Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Uudised

:

Rasedad usaldavad oma ema rohkem kui arste

Londoni ülikooli uurijad leidsid, et rasedad usaldavad tervist puudutavates küsimustes oma emasid ja vanaemasid rohkem kui arste.

Uuringus osalesid naised, kes olid sünnitanud 1970. ja 1980. aastatel ja nende tütred, kes olid emaks saanud käesoleval sajandil, kirjutab BBC News.

Selgus, et nooremad naised kuulavad küll rohkem arstide nõuandeid kui varasemad põlvkonnad, kuid emade arvamus on nende jaoks siiani tähtsam kui teadusel põhinevad soovitused.

Kõige rohkem kuulasid emade nõuandeid need naised, kes olid sünnitanud 1970. aastatel. Käesoleval sajandil emaks saanud naised peavad otsuste tegemisel valima arstidelt, ämmaemandatelt, raamatutest, ajakirjadest ja internetist saadud info vahel, kuid kõige sagedamini otsustavad hoopis emalt saadud nõuandeid järgida.

Uuringut juhtinud professor Paula Nicolson Londoni ülikoolist ütles, et emade ja vanaemade nipid võetakse kasutusele siis, kui tekivad ebamugavused, näiteks hommikune iiveldus.

Imikutega tegeleva heategevusorganisatsiooni Tommy esindaja Jane Brewin ütles avastust kommenteerides, et naiste soov oma kogemusi pereliikmetega jagada on loomulik, kuid terviseprobleemide tekkides tuleks siiski viivitamatult arsti poole pöörduda.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnad:sünnitusrasedusnõuanded
Samal teemal
apteeker ANNAB NÕU
Sponsoreeritud artiklid
ALKOHOL EESTIS
ELUEA PIKENDAJAD
Igapäevane energiatoit
MÕISTUS VAJAB KA TRENNI
   Viimased uudised
   KASULIK TEAVE
   Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
   Nõuanded Kõik
   Liikumine Kõik
   HaigusedKõik
   48h populaarsemad teemad
   POSTIMEES.eeKõik
   TarbijaKõik
   NaineKõik
   Top lood
   Top kommentaarid