Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Uudised

:

Kai Kimmel: originaal- ja koopiaravimitel on vahe

Vaatamata ravimiameti kinnitusele, et geneerilistel ja originaalravimitel ei ole vahet, tõdes apteekrite liidu esinaine ja Paide apteegi juhataja Kai Kimmel, et need ei ole sajaprotsendiliselt võrreldavad.
 

Kimmeli sõnul sõltub väga palju abiainetest ning ka tootmisprotsessid on eri tootjatel erinevad - sada protsenti samasust eri tootjate puhul ei saa tema selgitusel tagada, isegi kui toimeaine on täpselt sama, kirjutab meditsiiniuudiste portaal mu.ee.

Kimmel märkis, et kuigi kõik räägivad, et toimeaines pole vahet, siis keegi ei räägi, et kõrvaltoimetes on vahe. «Meile tuuakse vahel tagasi geneeriline ravim, et jalad on nüüd paistes, varem ei olnud,» kirjeldas ta olukorda.

Kimmel saab aru, et kui inimestel raha ei ole, siis tuleb osta geneeriline ravim, kuid tema isiklikult usub originaali, kuna selle taga on ulatuslikumad ravimiuuringud.

Viidates haigekassa kampaaniale, millega soovitakse juhtida inimeste tähelepanu võimalusele valida apteegis sama toimeainega ravimite hulgast soodsaim, märkis apteekrite liidu juht, et tegelikult peavad arstid toimeainepõhiseid retsepte välja kirjutama juba 1. jaanuarist 2003, kuid seni on riigi esindajad sellele läbi sõrmede vaadanud.

Nüüd on aga tema sõnul hakatud aktiivselt tegutsema, sest Eesti riik sai ELilt etteheited, kuna meil on patsiendi omaosalus Euroopa riikidest üks kõrgemaid.
 


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
apteeker ANNAB NÕU
Sponsoreeritud artiklid
SOMNAMBULISMIST
MAGUSTOIT KAALULANGETAJATELE
EBOLA-VIIRUS
  Viimased uudised
  KASULIK TEAVE
  Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
  Nõuanded
  Liikumine
  Haigused
  48h populaarsemad teemad
  POSTIMEES.ee
  Tarbija24
  Naine
  Top lood
  Top kommentaarid