Gripiepideemia jõudis Eesti külje alla

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Gripi hooajal kantakse maski mitte hirmust haigeks jääda, vaid siirast soovist teisi oma nakkuse eest kaitsta.
Gripi hooajal kantakse maski mitte hirmust haigeks jääda, vaid siirast soovist teisi oma nakkuse eest kaitsta. Foto: SCANPIX

Lõunanaabrid kuulutasid välja gripiepideemia, sest haigestunute arv on kiiresti kasvanud.

Gripi ja teiste ägedate viirushaiguste seire andmetel oli eelmisel nädalal Riias  136,9 haigusjuhtu 100 000 elaniku kohta, teatab Leta. Epideemiaga on tegu, kui haigestumine jõuab 100 juhuni 100 000 elaniku kohta.

Jaanuari alguses suri Lätis grippi vaktsineerimata vanem mees, kes kannatas kroonilise haiguse alla.

Terviseameti andmetel kasvas grippi haigestunute üldarv kasvas eelmisel nädalal 32 protsenti, arstide poole pöördus 4656 hingamisteede viirusnakkustesse haigestunut. Tänaseks on kinnitatud ka esimene gripiviirusest tingitud surmajuht, suri vanemaealine kaasuvate haigustega inimene. Ringluses on valdavalt A-gripp AH1N1 ehk kuus aastat tagasi ringlusesse jõudnud seagripp, mis on oma iseloomult ohtlikum just väikelastele ja rasedatele. Aga paljudel juhtudel põevad täiskasvanud selle gripivormi läbi hoopis ilma eriliste sümptomiteta, mis on neile hea, aga riskirühmadele halb, sest nakkusohtlikud on ka ilma väliste sümptomiteta põdejad.

«Kui küsite, kas vaktsineerida võib, siis meie vastame, et võib ikka, aga tegelikult on nüüd juba õnne mäng, sest vaktsiini kaitsev toime tekib alles kahe nädala möödudes, aga gripp võib teid üles leida varem,» kirjutab terviseamet oma Facebooki lehel. Amet soovitab haigetel kodus püsida, pesta käsi,  aevastades katta suu ja nina varruka või paberrätiga. Haigeid väikelapsi vaktsineerimata vanavanemate hoida viia ei soovita.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles