Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Uudised

:

Alkoholi ei tohiks tarvitada enne 24. eluaastat?

Briti teadlane Aric Sigman avaldas oma hiljuti ilmunud raamatus arvamust, et noortele ei tohiks alkoholi anda enne 24. eluaastat. Põhjenduseks alkoholi kahjulik mõju selles eas ikka veel arenevale ajule.

Enne 20. aastate keskpaika peaks hoiduma kangest alkoholist ning ka veinist ja õllest, vahendas Suurbritannia Kuningliku Meditsiiniuuringute Keskuse liikme, doktor Sigmani seisukohta The Telegraph.

Kommentaarid alkoholi tarvitamise teemal avaldas teadlane raamatus pealkirjaga «Alcohol Nation: How to protect our children from today`s drinking culture». Laste kaitseks alkoholi eest käis Sigman välja ettepaneku kehtestada alkoholi tarvitamisele üldine 18 aasta vanusepiir. Nooremad ei tohiks alkoholi tarvitada isegi kodus ega istuda pubides. Ideaalis võiks see piir olla isegi 24 aastat.

Radikaalseid ettepanekuid põhjendab teadlane asjaoluga, et noorele organismile jätab jälje isegi tagasihoidlik alkoholi tarvitamine ning need tagajärjed on pikaajalised.

Suurbritannias on uuringud kaardistanud, et 11- kuni 15-aastased britid, kes tarvitavad alkoholi, joovad nädalas 14,5 ühikut.

Eesti andmed osutavad, et vähemalt korra nädalas tarvitab samas vanuseklassis alkoholi 13 protsenti. 60 protsenti aga joob kangemat kraami korra kuus või harvem. Päris purjus on sellealistest Eesti noortest olnud 59 protsenti.


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
apteeker ANNAB NÕU
Sponsoreeritud artiklid
SOMNAMBULISMIST
MAGUSTOIT KAALULANGETAJATELE
EBOLA-VIIRUS
  Viimased uudised
  KASULIK TEAVE
  Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
  Nõuanded
  Liikumine
  Haigused
  48h populaarsemad teemad
  POSTIMEES.ee
  Tarbija24
  Naine
  Top lood
  Top kommentaarid