Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Uudised

:

Tehnosõltuvus on võrreldav suitsetamisega

Interneti ja teiste kaasaegsete tehnoloogiate kasutamisest loobumine isegi lühikeseks ajaks võib olla sama piinarikas kui suitsetamise mahajätmine, näitas värske uuring.


Briti tarbijauuringu firma Intersperience värske uurimus näitas, et üle poole inimestest oli endast välja viidud, kui neil paluti ööpäeva jooksul hoiduda igasuguse tehnoloogia kasutamisest ning 40 protsenti tundis ennast üksikuna, kui neil puudus ligipääs e-kirjadele, tekstisõnumitele, suhtlusvõrgustikele või lemmiktelekanalitele, vahendab Novaator.

Intersperience küsitles digitaalse elu kohta enam kui tuhandet täiskasvanud britti vanuses 18-65 eluaastat, kes pidid ka veetma terve päeva igasuguseid tehnoloogilisi seadmeid kasutamata.

Uuringus osalenud võrdlesid läbitud katsumust suitsetamise mahajätmise ja alkoholist loobumisega, kuid ka käe äraraiumise ning õudseima luupainajaga.

Märkimisväärne hulk osalenutest tegi sohki ning lülitas sisse raadio või teleri öeldes, et ei pidanud neid tehnoloogiaks.

Osad inimesed võtsid küll väljakutse vastu, kuid seadistasid oma telefonid hääletuks väites, et ka üks päeva täiesti ühenduseta olla on nende jaoks kujuteldamatu.

Ajutiselt internetiühenduseta olemise väljavaatesse suhtus positiivselt kõigest 23 protsenti uuringus osalenutest, kes väitsid, et suudavad end ka siis vabalt tunda.


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
apteeker ANNAB NÕU
Sponsoreeritud artiklid
SOMNAMBULISMIST
MAGUSTOIT KAALULANGETAJATELE
EBOLA-VIIRUS
  Viimased uudised
  KASULIK TEAVE
  Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
  Nõuanded
  Liikumine
  Haigused
  48h populaarsemad teemad
  POSTIMEES.ee
  Tarbija24
  Naine
  Top lood
  Top kommentaarid