Tagasi mobiilivaatesse

Uudised

:

Saksamaal korjatakse Iiri sealiha turult

Saksamaa võimud andsid ettevaatusabinõuna täna korralduse korjata turult kõik Iiri sealihatooted kartuses, et neis võib sisalduda liiga suures koguses mürgist dioksiini.

Iirimaal teatati viimaste kuude sealihatoodete lettidelt ärakorjamisest juba eile pärast seda, kui neist oli leitud lubatust kuni paarsada korda enam toksiini, mis võis hukatud sigade organismi sattuda toiduseguga. Sealne veterinaaramet soovitas eile vältida kohaliku sealiha ja peekoni söömist, kuni saaste ulatus on välja selgitatud, vahendas AFP.

Berliinis üritatakse praegu välja selgitada, kui palju sealiha Iirimaalt riiki on imporditud. Selleks on ühendust võetud kõigi liidumaade vastavate ametnikega. Sakslased on ühed suuremad sealihasööjad Euroopas, ent suurem osa sellest veetakse sisse naaberriikidest Hollandist ja Taanist.

Euroopa Komisjon teatas täna, et jälgib toimuvat samuti väga tähelepanelikult ning kutsus ühenduse toidukvaliteedi eksperte omavahel infot vahetama. Täna tehakse seda telefonitsi, teisipäeval aga korraldatakse nõupidamine nende riikide esindajatele, kuhu rikutud liha võib olla eksporditud.

Esialgu veel täit pilti dioksiini levikust sigade seas ei ole, kuid senistel andmetel on mürgine toidusegu sattunud kümnesse sigalasse, kus kasvatatakse umbes kümme protsenti Iirimaa sigadest. Lisaks on sama toidusegu saadetud ka mõnele lihakarjale. Probleem ulatub ilmselt tagasi septembrisse.

Euroopa Komisjoni teates kinnitatakse, et lühiajaline tugev kokkupuude dioksiiniga, mida peetakse vähitekitajaks, ei tohiks mõjuda organismile halvasti ja oht tekib vaid siis, kui kokkupuude selle ainega on pikaajaline ja tugev.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
MärksõnadSaksamaaIirimaaiirisealihadioksiintoksiinmürkkantserogeen
Samal teemal
apteeker ANNAB NÕU
Eesti Haigekassa
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
MAAILMAPANK ANALÜÜSIS EESTI TERVISHOIUSÜSTEEMI
Viimased uudised
KASULIK TEAVE
Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
Nõuanded Kõik
Liikumine Kõik
HaigusedKõik
48h populaarsemad teemad
POSTIMEES.eeKõik
TarbijaKõik
NaineKõik
Top lood
Top kommentaarid