Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Uudised

:

Amet: saastunud sealiha on ohtlik pikaaegsel tarbimisel

Veterinaar- ja toiduameti peadirektor Ago Pärteli sõnul ei tasu saastunud Iirimaa sealiha pärast paanikasse sattuda, kuna ühekordsel tarbimisel pole see ohtlikum kui linnaõhu sissehingamine.

Alates 1. septembrist on Iirimaalt Eestisse toodud kuus sealihapartiid koguses 120 tonni. AFP andmetel leiti Iirima sealihast laboratooriumis tehtud uuringu käigus dioksiini.

Veterinaar- ja toiduameti peadirektor Ago Pärtel selgitas Tarbija24.ee'le, et dioksiin on üldnimetus orgaaniliste ainete rühmale.

«Ta on toksiline ühend, mis tekib näiteks plastmasside põlemisel, naftatööstustes, kivisöetööstustes. Pikaajalisel kokkupuutel ta ladestub organismi ja arvatakse olevat kantserogeense ehk vähkitekitava toimega,» rääkis Pärtel.

Samas pole Pärteli sõnul paanikaks veel põhjust, kui arvate, et olete kõnealust liha söönud. «Kui see on ühekordne ja lühiajaline kokkupuude, siis kindlasti ei ole ta oluliselt ohtlikum, kui on linnaõhu sissehingamine igapäevaselt,» märkis Pärtel.

Samas kinnitas ta, et tegemist on kahtlemata mürgise ühendiga ja kui on võimalus kas või 20-30 tonni veel kasutamata liha üles leida, siis läheb ta igal juhul hävitamisele.

«Mida toidus ei pea olema, seda seal ei pea olema,» lisas ta.

Pärteli sõnul ei saa praegu veel öelda, kus ja millisel kujul Iirimaalt pärit saastunud sealiha võib olla, kuid tänase päeva jooksul selgitatakse see välja.

Pärtel ei eitanud, et teoreetiliselt võib liha olla kasutuses ka toitlustusasutuses, kuid sel juhul ollakse sellest kindlasti teadlikud, kuna see on registreeritud.

«Praegu tegeldakse sellega, et detailselt välja selgitada, kas teda on veel kuskil ladudes, kas teda on käideldud toodeteks ja kas neid tooteid on veel müümata,» rääkis Pärtel.

Veterinaar- ja toiduameti peadirektori sõnul on vähetõenäoline, et kõnealust liha on müüdud toorelt, pigem võib seda kauplustes leida valmistoodetena ja sel juhul on raske kindlaks teha, millised tooted on valmistatud just Iiri sealihast, sest seda pole tavaliselt pakendile peale märgitud. Kahtluse korral võib pöörduda veterinaar- ja toiduameti poole.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnad:sealiha
Samal teemal
apteeker ANNAB NÕU
Sponsoreeritud artiklid
ALKOHOL EESTIS
ELUEA PIKENDAJAD
Igapäevane energiatoit
MÕISTUS VAJAB KA TRENNI
   ALKOHOL
   Viimased uudised
   KASULIK TEAVE
   Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
   Nõuanded Kõik
   Liikumine Kõik
   HaigusedKõik
   48h populaarsemad teemad
   POSTIMEES.eeKõik
   Tarbija24Kõik
   NaineKõik
   Top lood
   Top kommentaarid