Tagasi mobiilivaatesse

Uudised

:

Uimastiuuring: hüppeliselt on kasvanud noorte nuusutajate hulk

2011. aasta rahvusvahelise koolinoorte uimastitarvitamise Eesti uuringu tulemused näitavad, et nelja aasta jooksul on Eesti noorte seas hüppeliselt kasvanud inhalantide – sissehingatavate lahustite, lakkide, bensiini, liimide ja gaaside – tarvitamine.


Kui 2007. aastal oli selliseid noori üheksa protsenti, siis 2011. aastal aga 15 protsenti (Euroopas keskmiselt üheksa protsenti). Naaberriigis Lätis oli inhalantidega katsetajaid aga veelgi rohkem (23 protsenti), Leedus seevastu oluliselt vähem (seitse protsenti).

Enamiku uimastite esmatarbijate vanus jäi suurema osa ainete puhul vanusevahemikku 14–15 eluaastat. Inhalantide tarvitamist oli alustatud aga vanusevahemikus 13–14 eluaastat. Vanusevahemikus 13–14 eluaastat oli inhalante tarvitanud kokku 53 protsenti noortest. Kõige sagedamalt prooviti uimastitest esimest korda alla 12-aastasena just inhalante ning rahusteid/uinuteid.

Inhalante proovis esimest korda alla 12-aastasena 19 protsenti ja rahusteid/uinuteid vastavalt 16 prostenit nende ainete tarvitajatest. Võrreldes 2007. aastaga on inhalantide esmaproovimine nihkunud varasemasse ikka.

Alates 1995. aastast iga nelja aasta järel läbiviidav uuring The European School Survey on Alcohol and Other Drugs (ESPAD) annab ülevaate Euroopa riikide 15-16-aastaste kooliõpilaste alkoholi, tubaka ja illegaalsete uimasite tarvitamisest. Eesti uuringus osales 4736 8. ja 9. klasside õpilast.

Eesti uuringu raporti leiad siit.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnadnuusutamineuimasti
Samal teemal
apteeker ANNAB NÕU
Eesti Haigekassa
ALKOHOLI TARVITAMINE EI OLE VAID JOOJA ISIKLIK PROBLEEM
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
MAAILMAPANK ANALÜÜSIS EESTI TERVISHOIUSÜSTEEMI
Viimased uudised
KASULIK TEAVE
Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
Nõuanded Kõik
Liikumine Kõik
HaigusedKõik
48h populaarsemad teemad
POSTIMEES.eeKõik
TarbijaKõik
NaineKõik
Top lood
Top kommentaarid