Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Uudised

:

Enamik eurooplasi hakkab suitsetama enne 18. eluaastat

Euroopa Liidus tehtud uuringust selgus, et suurem osa suitsetajatest ja endistest suitsetajatest tegi selle pahega algust enne 18. eluaastat.

«28 protsenti 15-aastastest ja vanematest ELi kodanikest suitsetavad ning 70 protsenti suitsetajatest ja endistest suitsetajatest tegi suitsetamisega algust enne 18. eluaastat,» teatas Euroopa Komisjon.

Uuringust selgus, et keskmiselt 60 protsenti kodanikest toetab meetmeid, mis muudaksid tubakatooted vähem nähtavaks ja vähem ligitõmbavaks. Näiteks, et tubakatooted ei ole kauplustes nähtaval, aga ka ligitõmbavate maitsete ja värvide kasutamise kärpimine.

73 protsenti ELi kodanikest pooldab illegaalse sigaretikaubanduse piiramiseks sigarettidele turvaelementide paigaldamist, isegi kui see teeb sigaretid kallimaks.

Kolmandik suitsetajaid ja endiseid suitsetajaid ütlevad, et hoiatused sigaretipakkidel on mõjutanud nende suhtumist suitsetamisse ja käitumist seoses suitsetamisega.

61 protsenti suitsetajatest on juba proovinud suitsetamist maha jätta, uuringu tegemise aastale eelneva aasta jooksul on seda üritanud üks igast viiest suitsetajast.

Päevas suitsetatud sigarettide arv on 14,2, mida on võrreldes eelmise, 2009. aasta uurimusega pisut vähem (toona 14,4 sigaretti päevas).

Pool ELi elanikkonnast pole kunagi suitsetanud: tasakaal ei ole viimase kolme aasta jooksul muutunud.

Kuigi restoranides ja baarides suitsuga kokku puutuvate inimeste arv on vähenenud 17 protsenti, oli 14 protsenti ELi kodanikest viimase kuue kuu jooksul siiski suitsuga kokku puutunud restoranis ja 28 protsenti kohvikus või baaris.
 


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
apteeker ANNAB NÕU
LOE TARBIJAPORTAALIST!
Sponsoreeritud artiklid
LOE TARBIJAPORTAALIST!
  SOMNAMBULISMIST
  Viimased uudised
  KASULIK TEAVE
  Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
  Nõuanded
  Liikumine
  Haigused
  48h populaarsemad teemad
  POSTIMEES.ee
  Tarbija24
  Naine
  Top lood
  Top kommentaarid