Tagasi mobiilivaatesse

Uudised

:

Keskerakond teeb ettepaneku piirata energiajookide tarbimist

Keskerakonna fraktsioon esitab täna riigikogule otsuse eelnõu, millega tehakse valitsusele ettepanek töötada välja tegevuskava lastele ja noortele energiajookide reklaami ja müügi vähendamiseks ning laste ja noorukite terviseteadlikkuse tõstmiseks.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimehe Yana Toomi väitel pole praegu tasakaalus energiajookide positiivne reklaam ning informatsioon, kuidas võib toode mõjutada laste ja noorte käitumist.

Toomi sõnul on energiajookide peamiseks tarbijagrupiks Eestis saamas noored ning ka lapsed, kelle jaoks on energiajook muutunud sama tavaliseks kui limonaad.

«Mitmed eksperdid peavad aga neid lastele lausa ohtlikuks, sest laste närvisüsteem ei ole veel piisavalt arenenud,» väitis Toom. «Energiajoogi mõju avaldub kehakaalu kilogrammi kohta – mida väiksem on kaal, seda suuremat mõju avaldavad energiajoogis sisalduvad organismi virgutavad ained.»

Toom lisas, et Eesti arstidki on seisukohal, et energiajookide müüki tuleks piirata. Negatiivse mõju tõttu lastele ja noortele on energiajookide müük Toomi väitel lastele keelatud Prantsusmaal, Iirimaal, Rootsis ja Taanis.

«Norras võib energiajooke müüa vaid apteekides ning Soome on kehtestanud korra, kus energiajoogi pakend on erimärgistusega,» lisas Toom.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
MärksõnadenergiajookEesti KeskerakondVabariigi Valitsusettepanek
Samal teemal
apteeker ANNAB NÕU
Eesti Haigekassa
ALKOHOLI TARVITAMINE EI OLE VAID JOOJA ISIKLIK PROBLEEM
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
MAAILMAPANK ANALÜÜSIS EESTI TERVISHOIUSÜSTEEMI
Viimased uudised
KASULIK TEAVE
Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
Nõuanded Kõik
Liikumine Kõik
HaigusedKõik
48h populaarsemad teemad
POSTIMEES.eeKõik
TarbijaKõik
NaineKõik
Top lood
Top kommentaarid