Tagasi mobiilivaatesse

Uudised

:

Beekmann: noorte alkoholitarbimine on tõsine probleem

Rääkides noorte alkoholitarbimisest möönis tubaka ja alkoholi kahjude vähendamise koja (ETAK) juhatuse liige Lauri Beekmann, et kõik vanemad inimesed küll näevad, kuidas noored joovad, ent ei võta selle vähendamiseks midagi ette.


«Lõpupidudel on väga sageli üheks peamiseks komponendiks just alkohol,» nentis Beekman.

Tema sõnul tegeletakse erinevate alkoholiuuringute puhul vaid jäämäe tipuga ning näiteks ei analüüsita, millises olukorras on praegune alkohoolik viie aasta pärast. Beekmanni sõnul tuleks tegelikult arvesse võtta ka seda, et aasta-aastalt kasvavad peale uued noored, kes sellist kurba statistikat kujundavad.

«Me kuuleme sageli erinevatest alkoholiuuringutest, kuidas on olukord aastate võrdluses muutunud. Me rõõmustame ka väikeste asjade üle, kui alkoholitarbimine tasakaalustub või kas või vähekegi langeb,» ütles Beekmann ning lisas, et me tegeleme enamasti jäämäe ülemise osaga.

Mehe sõnul on aga Eestis õnneks ka selliseid inimesi, kes võtavad noorte alkoholitarbimist väga tõsiselt ning kes tegelevad selle temaatikaga pidevalt.

Beekmanni sõnul on alkoholi tarbimise piiramise kolm põhisammast hind, kättesaadavus ja reklaam. Mees tõi lisaks välja ka poliitilise suutmatuse jõuda mingisugusele kokkuleppele:«Ma igatseks seda imeravimit, mis aitaks tõsta rahvatervise ja noorte turvalisuse heaolu. Tahaks, et jõutaks selles küsimuses konsensusele. Meil on palju positiivseid seadusi, mis ei toimi lihtsalt. Oluline on need panna toimima.»

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnadalkoholjoominekarskusliitlauri beekmann
Samal teemal
apteeker ANNAB NÕU
Eesti Haigekassa
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
MAAILMAPANK ANALÜÜSIS EESTI TERVISHOIUSÜSTEEMI
Viimased uudised
KASULIK TEAVE
Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
Nõuanded Kõik
Liikumine Kõik
HaigusedKõik
48h populaarsemad teemad
POSTIMEES.eeKõik
TarbijaKõik
NaineKõik
Top lood
Top kommentaarid