Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Uudised

:

Beekmann: noorte alkoholitarbimine on tõsine probleem

Rääkides noorte alkoholitarbimisest möönis tubaka ja alkoholi kahjude vähendamise koja (ETAK) juhatuse liige Lauri Beekmann, et kõik vanemad inimesed küll näevad, kuidas noored joovad, ent ei võta selle vähendamiseks midagi ette.


«Lõpupidudel on väga sageli üheks peamiseks komponendiks just alkohol,» nentis Beekman.

Tema sõnul tegeletakse erinevate alkoholiuuringute puhul vaid jäämäe tipuga ning näiteks ei analüüsita, millises olukorras on praegune alkohoolik viie aasta pärast. Beekmanni sõnul tuleks tegelikult arvesse võtta ka seda, et aasta-aastalt kasvavad peale uued noored, kes sellist kurba statistikat kujundavad.

«Me kuuleme sageli erinevatest alkoholiuuringutest, kuidas on olukord aastate võrdluses muutunud. Me rõõmustame ka väikeste asjade üle, kui alkoholitarbimine tasakaalustub või kas või vähekegi langeb,» ütles Beekmann ning lisas, et me tegeleme enamasti jäämäe ülemise osaga.

Mehe sõnul on aga Eestis õnneks ka selliseid inimesi, kes võtavad noorte alkoholitarbimist väga tõsiselt ning kes tegelevad selle temaatikaga pidevalt.

Beekmanni sõnul on alkoholi tarbimise piiramise kolm põhisammast hind, kättesaadavus ja reklaam. Mees tõi lisaks välja ka poliitilise suutmatuse jõuda mingisugusele kokkuleppele:«Ma igatseks seda imeravimit, mis aitaks tõsta rahvatervise ja noorte turvalisuse heaolu. Tahaks, et jõutaks selles küsimuses konsensusele. Meil on palju positiivseid seadusi, mis ei toimi lihtsalt. Oluline on need panna toimima.»


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
apteeker ANNAB NÕU
Sponsoreeritud artiklid
MAGUSTOIT KAALULANGETAJATELE
EBOLA-VIIRUS
     Viimased uudised
     KASULIK TEAVE
     Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
     Nõuanded
     Liikumine
     Haigused
     48h populaarsemad teemad
     POSTIMEES.ee
     Tarbija24
     Naine
     Top lood
     Top kommentaarid