Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Uudised

:

Teenekas arst Lembit Allikmets jäi võltsimises lõplikult süüdi

Riigikohus otsustas esmaspäeval, et ei võta menetlusse endise arsti ja inimuuringute eetikakomitee esimehe Lembit Allikmetsa kassatsioonkaebust ja seega jäi ta dokumendivõltsimises lõplikult süüdi.

Tartu maakohus tunnistas 5. detsembril 2011 Lembit Allikmetsa süüdi dokumendi võltsimises ja mõistis talle rahalise karistuse summas 1524 eurot. Lisaks pidi ta tasuma 480,78 eurot menetluskulude eest.

Kohtu ette viis teeneka arsti ja Tartu aukodaniku koostöö praeguse Valga haigla ülemarsti Andres Selliga. Nimelt korraldas Sell 2006. aasta aprillist septembrini narkoosiravimi 2-kloroprokaiin (2-chloroprocaine) inimuuringu. Lõuna ringkonnaprokuröri Kristiina Laasi koostatud süüdistuse järgi polnud tal aga selleks ravimiameti luba ega nõuetekohast patsientide nõusolekut.

Süüdistuse järgi võltsis Allikmets ajavahemikus 2008. aasta 3. novembrist 4. detsembrini Andres Selli kihutamisel ravimi kliiniliseks uuringuks Tartu Ülikooli inimuuringute eetikakomitee loa.

Lembit Allikmets koostas ja allkirjastas süüdistuse järgi tagantjärele kuupäeva 24. märts 2003 kandva loa, et viia 2006. aastal ebaseaduslikult tehtud ravimi 2-kloroprokaiin kliiniline uuring vastavusse esitatavate nõuetega ja näiliselt seadustada ebaseaduslik uuring.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnad:arstinimuuringudvõltsimine
Samal teemal
apteeker ANNAB NÕU
Sponsoreeritud artiklid
ALKOHOL EESTIS
ELUEA PIKENDAJAD
Igapäevane energiatoit
MÕISTUS VAJAB KA TRENNI
   Viimased uudised
   KASULIK TEAVE
   Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
   Nõuanded Kõik
   Liikumine Kõik
   HaigusedKõik
   48h populaarsemad teemad
   POSTIMEES.eeKõik
   TarbijaKõik
   NaineKõik
   Top lood
   Top kommentaarid