Sisearstide suur koormus sunnib seadust muutma

Hanneli Rudi
Hanneli Rudi,
reporter
:

Sotsiaalministeerium teeb ettepaneku muuta seadust nii, et kutseliste autojuhtide tervisekomisjoni lubatakse sisearstide asemele kas pere- või töötervishoiuarstid.


«Sotsiaalministeeriumini on jõudnud üksikjuhtumeid, kus liiklusmeditsiini komisjoni poolt väljastatud mootorsõidukijuhi tervisetõendit ei ole hiljem tunnustatud, sest sellele on alla kirjutanud sisearsti asemel mõne muu sisemeditsiini profiiliga eriarst,» selgitas sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna juhataja Heli Paluste. Ta lisas, et põhjuseid uurides on igapäevaselt teemaga tegelevad inimesed teinud ettepaneku asjatu kitsendus seaduses parandada.

«Seega ei ole antud muudatusega lahendatav probleem otseselt sisearstide puudumine, vaid liiklusseaduse nõue, mille kohaselt liikluskomisjoni koosseisu võib kuuluda (lisaks silmaarstile ja neuroloogile) sisearst,» toonitas ametnik. Ta lisas, et ministeeriumi soov on seadust täpsustada nii, et see võimalus oleks ka perearstil või töötervishoiuarstil, kellel on sisearstiga sarnane sisemeditsiini alane pädevus.

Haiglates on arstid olemas

Pajuste kinnitas, et seadusemuudatuse põhjuseks ei ole asjaolu, et mõnes haiglas puuduks sisearst.

«Ükski maakonnahaigla pole ministeeriumi informeerinud asjaolust, et neil pole sisearsti. Sisearstita ei saaks omada tegevusluba ükski kohalik, üld- või keskhaigla rääkimata kõrgemast etapist (piirkondlik haigla),» sõnas ametnik. Ta lisas, et kui komisjonil ei ole igal ajahetkel võimalik sisearsti kaasata, ei tähenda see veel, et piirkonnas teda polegi.

«Osalemine komisjoni töös on arstile lisakoormus, mida ta teeb oma põhitöö kõrvalt ning sõltuvalt oma põhikoormusest teeb arst ka valikud oma tööaja jaotuses. Võib ette tulla olukordi, kus põhitöö kõrvalt arst ei jõua või lihtsalt ei soovi komisjoni töös osaleda,» rääkis Pajuste.

Muudatusettepaneku tegemiseks konsulteeris sotsiaalministeerium ka sisehaiguste, perearstide ja töötervishoiu erialakomisjonidega ning kõik erialad toetasid muudatuse sisseviimist.

Sotsiaalministeeriumi on sel põhjusel pöördutud Ida-Virumaalt, Hiiumaalt, Tallinnast ja Valgamaalt.
 

Kirjuta toimetajalePrindi
Artikli märksõnadsotsiaalministeeriumtervisetõend
Samal teemal
apteeker ANNAB NÕU
Eesti Haigekassa
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimased uudised
KASULIK TEAVE
Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
Nõuanded Kõik
Liikumine Kõik
HaigusedKõik
48h populaarsemad teemad
PostimeesKõik
TarbijaKõik
NaineKõik
Top lood
Top kommentaarid
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE