Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Uudised

:

Mööda Eestit reisivad doonortelgid

Eile alustasid Rakvere keskväljakul suvist ringreisi doonortelgid, mida korraldavad uusi veredoonoreid otsides ühisprojektina Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ja Eesti Kaitsevägi.

Doonortelgi esimene päev läks korraldajate sõnul väga edukalt ja Virumaa doonorid ületasid rohkete annetajatega verekeskuse prognoosi.

«Me ei ole varem juulikuus doonoritelke korraldanud ja kartsime, et puhkuste ajal ei pruugi külastatavus olla nii suur, kuid esimene päev oli väga edukas ja Rakvere inimesed suutsid meid taaskord positiivselt üllatada. Ka täna on järjekord doonoritelkide uksest välja,» ütles verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Kokku käis eile Rakvere doonoritelkides verd loovutamas 159 inimest, kellest esmaseid doonoreid oli 22, abivajajatele annetati üle 71 liitri verd.

«Tänu doonoritelke külastavatele vereannetajatele on meil võimalik suvisel puhkuste ajal verevaru vajalikul tasemel hoida. Doonoritelkidesse jõuab tavapärasest palju rohkem esmadoonoreid, kellest rõõmustavalt suur osa tuleb ka edaspidi verd loovutama,» ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

Doonoritelgid on Rakvere linna keskväljakul ka täna, 10. juulil kuni kella 17. Juulikuus külastavad telgid veel Keilat ja Paidet, augustis Raplat, Tallinna, Haapsalu ning ringreis lõpetatakse augusti lõpus taas Rakveres.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
apteeker ANNAB NÕU
Sponsoreeritud artiklid
SOMNAMBULISMIST
MAGUSTOIT KAALULANGETAJATELE
EBOLA-VIIRUS
  Viimased uudised
  KASULIK TEAVE
  Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
  Nõuanded
  Liikumine
  Haigused
  48h populaarsemad teemad
  POSTIMEES.ee
  Tarbija24
  Naine
  Top lood
  Top kommentaarid