Tagasi mobiilivaatesse

Uudised

:

Mööda Eestit reisivad doonortelgid

Eile alustasid Rakvere keskväljakul suvist ringreisi doonortelgid, mida korraldavad uusi veredoonoreid otsides ühisprojektina Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ja Eesti Kaitsevägi.

Doonortelgi esimene päev läks korraldajate sõnul väga edukalt ja Virumaa doonorid ületasid rohkete annetajatega verekeskuse prognoosi.

«Me ei ole varem juulikuus doonoritelke korraldanud ja kartsime, et puhkuste ajal ei pruugi külastatavus olla nii suur, kuid esimene päev oli väga edukas ja Rakvere inimesed suutsid meid taaskord positiivselt üllatada. Ka täna on järjekord doonoritelkide uksest välja,» ütles verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Kokku käis eile Rakvere doonoritelkides verd loovutamas 159 inimest, kellest esmaseid doonoreid oli 22, abivajajatele annetati üle 71 liitri verd.

«Tänu doonoritelke külastavatele vereannetajatele on meil võimalik suvisel puhkuste ajal verevaru vajalikul tasemel hoida. Doonoritelkidesse jõuab tavapärasest palju rohkem esmadoonoreid, kellest rõõmustavalt suur osa tuleb ka edaspidi verd loovutama,» ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

Doonoritelgid on Rakvere linna keskväljakul ka täna, 10. juulil kuni kella 17. Juulikuus külastavad telgid veel Keilat ja Paidet, augustis Raplat, Tallinna, Haapsalu ning ringreis lõpetatakse augusti lõpus taas Rakveres.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
MärksõnaddoonorRakverekaitsevägipõhja-eesti regionaalhaigla
Samal teemal
apteeker ANNAB NÕU
Eesti Haigekassa
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
MAAILMAPANK ANALÜÜSIS EESTI TERVISHOIUSÜSTEEMI
Viimased uudised
KASULIK TEAVE
Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
Nõuanded Kõik
Liikumine Kõik
HaigusedKõik
48h populaarsemad teemad
POSTIMEES.eeKõik
TarbijaKõik
NaineKõik
Top lood
Top kommentaarid