Tagasi mobiilivaatesse

Uudised

:

Uuring: pooltel küsitletud prostituutidel on aasta jooksul diagnoositud suguhaigus

Tervise Arengu Instituut viis läbi uuringu, milles selgub, et 49 protsenti prostitutsiooni kaasatud naistest on saanud küsitlusele eelnenud 12 kuu jooksul ühe või mitme sugulisel teel leviva infektsiooni diagnoosi.

2011. aastal teostati teistkordselt nakkuste ja riskikäitumise levimust mõõtev uuring Tallinna prostitutsiooni kaasatud naiste hulgas. Raportis on kasutatud 210 Tallinna prostitutsiooni kaasatud naise andmeid.

Selgus, et 49 protsenti prostitutsiooni kaasatud naistest on saanud küsitlusele eelnenud 12 kuu jooksul ühe või mitme sugulisel teel leviva infektsiooni diagnoosi. Kõige sagedamini diagnoositi klamüdioos (24 protsendil), trihhomoniaas (17 protsendil) ja kandidoos (11 protsendil).

Neilt uuriti lähemalt, kuidas nad nakkuseid ravisid. Praktiliselt kõik olid pöördunud arsti poole ning alustanud raviga, sh 84 protsenti läbis ravikuuri vastavalt arsti ettekirjutustele, 12 protsenti alustas küll ravikuuriga, kuid katkestas selle.

Uuringu käigus koguti respondentidelt näpuotsa veri ning viidi läbi kiirtestimine HIV, HCV, HBV ja süüfilise suhtes. Positiivsed analüüsitulemused ilmnesid järgmiselt: HIV 6 protsendil, C-hepatiit 7 protsendil, B-hepatiit 2 protsendil ja süüfilis 1,5 protsendil. Valdav enamus positiivse HIVi ja HCV testi tulemusega naistest on oma elu jooksul süstinud narkootikume, seetõttu võib oletada, et nakatumine on seotud just selle tegevusega.

39 protsenti prostitutsiooni kaasatud naistest omab korrektseid teadmisi HIVi nakatumise võimalustest. Kõige enam ehk 90 protsenti või üle selle teavad, et HIVi on võimalik nakatuda olles seksuaalvahekorras ilma kondoomita, süstides süstla või nõelaga, mida keegi on enne juba kasutanud, ning et HIV võib edasi kanduda nakatunud emalt lapsele raseduse, sünnituse või rinnapiimaga toitmise ajal.

Samasugusel tasemel on ka teadmine, et HIVi ei ole võimalik nakatuda viirusekandjaga kätt surudes, teda puudutades või kallistades ning HIVi nakatunuga toitu jagades. Mõnevõrra vähem ollakse kursis, et HIVi ei nakatu avalikku tualetti kasutades, sääsehammustuse kaudu ning kirglikult suudeldes.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnadtervise arengu instituutprostituutprostitutsioon
Samal teemal
apteeker ANNAB NÕU
Eesti Haigekassa
Sponsoreeritud artiklid
MAAILMAPANK ANALÜÜSIS EESTI TERVISHOIUSÜSTEEMI
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
HAMMASTE TERVIS
Viimased uudised
KASULIK TEAVE
Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
Nõuanded Kõik
Liikumine Kõik
HaigusedKõik
48h populaarsemad teemad
POSTIMEES.eeKõik
TarbijaKõik
NaineKõik
Top lood
Top kommentaarid