R, 24.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Heategevusjooksjad kogusid haruldase haigusega tüdrukule mitu tuhat eurot

Siiri Liiva
, reporter
Heategevusjooksjad kogusid haruldase haigusega tüdrukule mitu tuhat eurot
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Heategevusjooksjad
Heategevusjooksjad Foto: Erakogu

Sel kevadel kaheksa kaheksa harrastussportlase poolt ellu kutsutud heategevusprojekt tõi Tartu ülikooli kliinikumi lastefondile 2503-eurose annetuse, mis suunatakse haruldase Otahara sündroomiga viieaastase Kelli toetamisse.

Kellil on diagnoositud üliharuldane Otahara sündroom ning talle määratud sellest tulenevalt sügav puue. Tüdrukul ilmnesid pärast sündi neelamisraskused, kaaluiive probleemid ja motoorikahäired. Oma haigusest tingituna Kelli ei istu, seisa, kõnni ega räägi, on hapnikusõltuvuses ning vajab igapäevaselt eritoitu ja toidupaksendit.

Lisaks tuleb lapse haiguse tõttu Kelli perel 4-5 korda nädalas sõita 25km kaugusel asuvasse Pärnu haiglasse taastusravisse ning käia tütrega pidevalt Tartus neuroloogi ja kopsuarsti juures. Lastefond on Kelli perekonda toetanud lapsele ravimite ostmisel, transpordikulude katmisel ning mitmete abivahendite soetamisel alates 2013. aasta sügisest.

Aktsiooni raames läbisid kaheksa noort jooksuhuvilist Selveri linnajooksu sarja samal ajal pisikesele Kellile annetusi kogudes ja tema abistamise sõnumit levitades, vahendab lastefond. Lisaks rahakogumisele sooviti algatusega juhtida avalikkuse tähelepanu haruldaste haigustega lastele ning nende vajadustele.

Kui projekti esialgseks eesmärgiks seati oma sõpruskonna, sponsorite ja heade annetajate abil koguda Kelli toetuseks jooksuseltskonna poolt Selveri linnajooksudel läbitud kilometraažiga võrdväärne annetussumma ehk ca 900 eurot, siis tegelikult suudeti seda eesmärki pea kolmekordselt ületada. «Seda tõestab ehedalt ka see, et suutsime koguda üle 2500 euro, mis on väga suur summa,» sõnas Siim Schvede, üks heategevusjooksu algatajatest.

Projektis osalesid harrastussportlased vanuses 19-33 eluaastat, kelle seas oli nii tudengeid kui tööinimesi ning nii mehi kui naisi, keda kõiki ühendab kirg spordi, eriti jooksmise vastu. Analoogset projekti mõne heategevusorganisatsiooni toetamiseks plaanitakse korrata ka järgmisel või ülejärgmisel aastal.

Tartu ülikooli kliinikumi lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis tähistas 14. novembril oma 15. juubelit. Fond on oma tegutsemisaja jooksul annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui kahe miljoni euroga.

Märksõnad
Tagasi üles