T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Juss Haasma toetab näosaate võidusummaga Lastefondi kampaaniat

Kerli Kivistu
, reporter
Juss Haasma toetab näosaate võidusummaga Lastefondi kampaaniat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Näosaate neljanda hooaja finaalis võidutses Juss Haasma, kes kehastas rokkbändi AC/DC solisti.
Näosaate neljanda hooaja finaalis võidutses Juss Haasma, kes kehastas rokkbändi AC/DC solisti. Foto: Erlend Štaub

Näitleja Juss Haasma toetab meelelahutusaate «Su nägu kõlab tuttavalt» võidusumma, 10 000 euroga SA TÜ Kliinikumi Lastefondi kampaaniat «Katkised hinged», mis keskendub asenduskodus kasvavatele lastele vajalike teraapiate võimaldamisele.

«Leian, et Lastefond teeb imetlusväärset tööd toetades lapsi, kes muidu jääksid ilma abita; lapsi, kes on siia ilma sündinud mõne raske haigusega või sattunud muul viisil olukorda, kus vajavad oma tervisliku heaolu tagamiseks tuge, mida haigekassa neile ei saa võimaldada,» selgitas Haasma otsust toetada just Lastefondi. Tema sõnul peaks olema lapsepõlv muretu ja õnnelik aeg, mistõttu ei tohiks need lapsed tähelepanuta jääda, vaid peaksid saama vajalikku abi. «Mul on hea meel, et sain Lastefondi selle missiooni täitmisel omapoolse panusega aidata,» sõnas Haasma.

Annetuse abil rahastatakse terapeutide, psühholoogide, eripedagoogide ja teiste erialaspetsialistide sihipärast ja järjepidevat nõustamistööd asenduskodudes, kus kasvavad lapsed ei saa hetkel suure vahemaa, transpordi puudumise ja kulukuse, liiga pikkade ootejärjekordade või teiste tegurite tõttu kas üldse mitte või õigeaegselt nende läbielamisi silmas pidades äärmiselt vajalikku psühholoogilist ja terapeutilist tuge.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv on rõõmus, et Juss Haasma otsustas toetada just asenduskodus kasvavatele lastele teraapiate võimaldamist. «Kuigi turvaline kasvukeskkond ning soe kodu on loomulikult olulised, ei kaota neli seina ja katus pea kohal ära paljude asenduskodus elavate laste traumaatilist minevikku,» sõnas Haasma.

Ta lisas, et pakkudes neile vajalikku terapeutilist abi, saab kaasa aidata asenduskodulaste sisemiselt tugevaks kasvamisele ning toetada neid just siis, kui nad seda kõige rohkem vajavad. J«ussi annetus aitab meid taas sellele eesmärgile sammukese lähemale,» rääkis ta.

Lastefondi tänavuaastase põhikampaania «Katkised hinged» eesmärk on võimaldada asenduskodudes kasvavatele lastele järjepidevat, personaalset ja kiiret terapeutilist tuge. Kampaaniast saab lähemalt lugeda fondi kodulehelt.

Kui ka Sina sooviksid anda oma panuse asenduskodu lastele terapeutilise toe võimaldamisse, on sul võimalik teha annetus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele lisades selgitusse «Katkised hinged»:

Swedbank IBAN EE682200221015828742
SEB IBAN EE261010220014910011
Danske IBAN EE403300334408530000
Nordea IBAN EE791700017000285384
LHV IBAN EE527700771000610813.

Märksõnad
Tagasi üles