Sisuturundus

Kuidas taastuda suurtest söömingutest?

FOTO: Apotheka / Shutterstock

Sumedad grilliõhtud on küll toredad aga sinu enesetunne pole pärast rikkalikke söömaegu enam sugugi kiita? Kui raskustunne pole ka sulle võõras, loe Apotheka apteekri Kerli Valge kolme soovitust. 

  1. Keskendu vedelikele

Üleliigse suhkru, alkoholi ja soola tarbimine viivad sinu kehast vedelikku välja. Seetõttu on oluline suurendada vedelike tarbimist, mis aitavad viia kehast mürke välja ning lisaks kiirendavad ainevahetust ja tõstavad energiataset. Joo hommikul värsket sidrunivett või võta õunaäädikakapsleid, et kiirendada ainevahetust ja soodustada vee ja jääkainete väljutamist. See annab enesetundele värske energialaengu ja aitab päevale vastu minna. Hästi kiirendab ainevahetust ka ingver. Lisaks võib võtta artišoki ekstrakti sisaldavat toidulisandit Botadyn, mis aitab organismil lagundada toidurasvasid, kiirendab seedimist ja aitab ennetada erinevaid seedeprobleeme.

  1. Puhasta organismi

Rasvase grill-liha nautimise tagajärjel tekib suur veresuhkru taseme langus, mis põhjustab energiapuudust, närvilisust ja veelgi suuremat isu samasuguse suhkrurikka toidu järele. Seetõttu tuleks esmalt organismi puhastada ja väljutada mürke. Hea oleks alustada puhastava detoks-kuuriga. Näiteks võib proovida puhastavat mikstuuri Salus Floradix Intestcare ja teha läbi kuur, mis kestab 3–4 nädalat. Ent kaaluda tasuks ka detox toidulisandit – näiteks Silvaslim Detox kapsleid, mis sisaldavad artishoki ja maarjaohaka ekstrakti, toetades organismi puhastusvõimet ja ergutades seedimist. Lisaks vähendab see preparaat ka rasvade ladestumist maksa. Apteegis on ainevahetust soodustavate preparaatide valik lai, apteekriga konsulteerides leiab igaüks endale sobivaima.

  1. Tarbi kiudaineid

Soolte tööd soodustavad ka kiudained, mis aitavad muuhulgas väljutada ka ainevahetuse jääke ning hoida kontrolli all kolesteroolitaset. Viimased uuringud on leidnud, et suurem kiudainete tarbimine aitab märgatavalt tõsta keha võimet põletada keharasva ehk vähendada keha rasvaprotsenti. Heaks kiudainete allikaks on lisaks täisteraleivale ka avokaado, pirnid, kliid, täisterapasta ja linaseemned. Kes aga eelpool nimetatud toiduaineid tarbida ei armasta, võib otsida abi apteegiriiulilt, kust leiab koos apteekriga otsides kindlasti sobiva toidulisandi. Heaks kiudaineallikaks ning seedimise soodustajaks on näiteks Molkosan Vitality prebiootiline joogipulber, mis sisaldab L(+) piimhapet ja rohkelt lahustuvaid kiudaineid ning rohelise tee ekstrakti. Prebiootikumid soodustavad soodsa mikroobikoosluse tekkimist seedetraktis. Lahustuvad kiudained soodustavad seedimist.

Kindlasti aitab raskustunde leevendamisele kaasa ka pikem jalutuskäik, metsajooks või muu spordi tegemine.