Meedikud: riik soovib osa inimesi abita jätta (2)

Heilika Leinus
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tervishoiutöötajate hinnangul tähendab ületöö senisest väiksem rahastamine seda, et arstidel tuleb osa kiiresti ravi vajatatest inimestest abita jätta.
Tervishoiutöötajate hinnangul tähendab ületöö senisest väiksem rahastamine seda, et arstidel tuleb osa kiiresti ravi vajatatest inimestest abita jätta. Foto: Panther Media/Scanpix

Meil on väga hea meel, et hoiatusstreik andis esimese tulemuse ja masukoefitsienti, mis oleks pannud ohtu ravi kvaliteedi, ei kehtestata,» ütles tervishoiutöötajate kutseliidu president Iivi Luik Eesti arstide liidu, Eesti tervishoiutöötajate keskliidu ja Eesti õdede liidu pressiteate vahendusel.

Haigekassa eelarvemiinuse vähendamiseks otsustati kärpida haiglates tehtava ületöö tasustamist. Kui praegu maksab haigekassa lepingumahtu ületava haiglaravi kuludest kinni ainult 30 protsenti, siis edaspidi langeb see 20 protsendile. Ambulatoorset ületööd hakatakse 70 protsendi asemel tasustama 50 protsendi ulatuses. Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka arvamus, et kui haiglad rahaliselt toime ei tule, siis võib ju ületöö tegemata jätta, on meedikute hinnangul vastutustundetu, sest ületöö on haiglatele juba praegu rahaliselt kahjulik ja ravile võetakse ainult neid patsiente, kelle seisund ei luba oodata. 

«Sisuliselt soovitab riik osa patsiente lihtsalt abita jätta, kuigi raha haigekassa jaotamata kasumis on olemas,» kirjutavad meedikud pressiteates. «Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ütles valitsuse pressikonverentsil, et aastaga on haiglaravi vähendatud 4,5 protsenti ja järjekorras ootavate inimeste arv on kasvanud  kümme protsenti. Rahandusminister Sven Sesteri sõnul peab haigekassa hoidma raha halbadeks aegadeks. Patsientidel, arstidel ja õdedel on raske praegust aega heaks pidada.»

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles