Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Helsingisse võib tulla Euroopa Ravimiameti peakontor

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Helsingi soovib võõrustada Euroopa Meditsiiniagentuuri, mis peale Brexitit Londonist ära peab kolima. | FOTO: Panther Media/Scanpix

Soome esitab Helsingi kandidatuuri saamaks Euroopa Ravimiameti peakontoriks.

Soome valitsuse Euroopa Liidu ministrite komisjon otsustas neljapäeval nominerida Helsingi Euroopa Ravimiameti (EMA) võõrustajaks. Soome on üks paljudest liikmesriikidest, kes võistleb agentuuri peakontoriks saamise nimel, kirjutab yle.

Euroopa Ravimiameti peakontor, mis annab tööd umbes 900 ametnikule, töötab hetkel Suurbritannias, kuid otsib seoses riigi lahkumisega Euroopa Liidust uut kontorit.

Komitee valis Soome kandidaadiks Helsingi osalt linna heade transpordiühenduste tõttu. Ligipääsetavus on üks kriteerium, mille järgi võõrustavat linna valitakse. See tähendab lennuühendust kõigi Euroopa Liidu pealinnadega, mandritevahelisi lende ja hotellide võimekust mahutada tippkohtumiste külalisi. Samuti peab võõrustavas linnas olema võimalus rahvusvaheliseks ja mitmekeelseks hariduseks agentuuri personaali lastele.

Kuigi Turku ja Kuopio olid samuti ravimiameti võõrustamisest huvitatud, ei olnud kummalgi Helsingiga võrdväärseid rahvusvahelisi transpordivõimalusi.

Taani on võõrustajariigiks saamise nimel teinud kõvasti lobitööd. Soome kampaania aga on aeglustunud kaua kestnud otsustamise pärast, kus peaks asuma Soome Ravimiamet Fimea. Kolmapäeval kinnitas valitsus lõpuks, et Fimea peakontor jääb Kuopiosse.

Otsus uue EMA kontori asukoha kohta tehakse Euroopa Liidu Üldasjade nõukogus suletud hääletusel novembris.

Soome on praegu ühe Euroopa Liidu agentuuri kodulinn. Helsingis asub Euroopa Keemikaaliamet, mis annab tööd 600 inimesele.

Tagasi üles