Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

7-aastane Sven sai eluks vajaliku ortopeedilise tugivahendi

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Lastefond aitas väiksele Svenile soetada jalatoe. | FOTO: Kristjan Teedema / Postimees / Scanpix

7-aastane Sven sai lastefondi ja Tartu linnavalitsuse abiga vajaliku individuaalse dünaamilise ortoosi.

Sven sündis hapnikupuuduses ja ajuinfarktiga, mistõttu vajas koheselt intensiivravi. Sünnitrauma tagajärjel on tal tugev mahajäämus arengus ning laps on kõikides toimingutes abistatav ehk ööpäevaringset hooldust vajav.

Tänaseks on poisil diagnoositud lisaks ka epilepsia, mille tõttu saab krambivastast ravi.

Sven vajab oma liikumispuude tõttu individuaalset dünaamilist ortoosi, mille täishind on 1115 eurot. Kuigi sellest 90 protsenti on riiklikult kompenseeritud, on kõiki lapse haigusest tulenevaid väljaminekuid arvestades ka 10protsendilise omaosaluse (111,50 eurot) tasumine pere jaoks keeruline.

Seetõttu tulid perele appi kohalik omavalitsus ja lastefond – Tartu linnavalitsus aitab katta omaosalussummast pool ehk 55,75 eurot ning lastefond ülejäänud 50 protsenti.

Lastefondi toetusjuhi Eveli Ilvese sõnul võib 100 eurot näida väike summa, kuid paljude perede jaoks on see kõiki lapse haigusega seotud kulutusi silmas pidades siiski suur väljaminek. “Sageli vajavad need lapsed väga mitmeid ravimeid ja abivahendeid ning toetused puudega lastele on nii väiksed, et ei kata isegi hädapäraseid kulutusi. Lastefondi poole võib julgelt pöörduda, kui on tarvis abi mõne abivahendi ostmisel,” sõnab ta.

Tagasi üles