Gripist tingitud tüsistuste tõttu on surnud 12 inimest

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Gripp on eriti ohtlik vanemaealistele.

FOTO: Lev Dolgachov / Panther Media / Scanpix

Gripitaoliste haigestumiste arv kasvas eelmisel nädalal 65 protsendi võrra. Grippi haigestumise intensiivsust saab hinnata keskmiseks ning gripilevikut laialdaseks. Haigestumus on jätkuvalt tõusutrendil, märkis terviseamet kolmapäeval.  

Aasta algusest alanud grippi haigestumise kasv oli jõudnud aasta 5. nädalaks märkimisväärse haigestumuse tõusuni. Kõikide ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu vajas möödunud nädalal arstiabi 6188 inimest, haigestunute üldarv kasvas 33 protsendi võrra.

Keskmine haigestumus Eestis 100 000 elaniku kohta oli 470,3. Keskmisest oluliselt suurem oli viirusnakkustesse haigestumus Põlvamaal, Tallinnas, Harju-, Tartu- ja Jõgevamaal.

Haigestunute hulgas on enim kuni 5-aastaseid lapsi, kuid haigestunute juurdekasv toimub kõikides vanusrühmas.

Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt 367 gripiviirust, neist 69 olid A- ja 298 B- gripiviirused. Täpsemalt määratleti seitse A-gripiviirust, nendest neli olid A gripiviiruse alatüübid A(H1N1)pdm ja 3 (H3N2). Kõikidest hingamisteede viirusnakkuste tõttu laborisse saadetud positiivse kinnituse saanud proovidest 72 protsenti moodustasid gripiviirused.

Hetkel ringlevad Eestis üheaegselt kolm gripi viiruse tüüpi: A gripiviirus alatüüp A(H1N1), B-gripi viirus ja A-gripiviirus alatüüp H3N2. Endiselt domineerib B-gripiviirus, millega on seotud grippi haigestumine eeskätt Lõuna Eestis.

Terviseametile laekunute andmete põhjal on sel hooajal gripi tõttu intensiivravi vajanud 31 inimest vanuses 47–92 eluaastat, neist 29 kuulusid riskirühmadesse.

Gripist tingitud tüsistuste tõttu on surnud 12 inimest. Kõik kuulusid riskirühmadesse, keegi ei olnud vaktsineeritud.

Sel hooajal on intensiivravi osakonda sattunud kuus inimest hooldekodust, neist kolm suri.

Terviseamet rõhutab, et gripp on tõsine haigus ning seetõttu on soovitatav haigena haigena kodus püsida. Teiste inimeste säästmiseks tuleb köhides ja aevastades suu katta. Haigega tuleb hoida distantsi, soovitavalt vähemalt meeter ning tihti ja põhjalikult käsi pesta. Pesemata kätega tuleb hoiduda näopiirkonna puudutamisest.

    Populaarne

    Tagasi üles