Kuidas vältida salmonelloosi nakatumist?

broken raw egg

FOTO: Josef Müllek / PantherMedia / Josef Müllek

Salmonelloosi nakatunul võivad tekkida sümptomid mõne tunni kuni kolme ööpäeva vältel.

Salmonellabakterite levik toimub määrdunud käte kaudu, saastunud toiduainete ja joogiveega. Haigestumist saab vältida eelkõige hügieeninõuetest kinnipidamisega, kirjutab tervisenõustamise portaal Kliinik.

Salmonellabakterit võib leida kanamunades, lihas ja piimas. Mikroob ei muuda aga toidu välimust, lõhna ega maitset. Bakterid on väliskeskkonnas väga vastupidavad, säilivad eluvõimelistena mitu kuud ning ei hävi kuivatatud ega külmutatud toiduainetes.

Salmonella haigustunnusteks on iiveldus, oksendamine, peavalu, kõhulahtisus ning võib tekkida palavik. Iga nakatanu haiguse kulg on erinev ja paljudel juhtudel ei pöördutagi arsti poole. Enamasti võtab paranemine aega kaks kuni kolm päeva, kuid vahel vajatakse siiski haiglaravi. Ohtlikum on haigus imikutele, eakatele ja mõnd kroonilist haigust põdejatele.

Kuidas riske vähendada?

  • Väga oluline on puhtus ja isiklik hügieen. Käsi on vaja tihti pesta, eriti peale lemmikloomaga tegelemist, enne toidu valmistamist ja söömist.
  • Jälgi kauplusest ostetud söökide realiseerimistähtaegu.
  • Loomsed toiduained on vaja korralikult läbi kuumutada, vähemalt 74 °C juures.
  • Valmistoit ei tohi kokku puutuda toorsete toiduainetega (eriti lihaga).
  • Valmistoitu ei tohiks hoida külmkapis rohkem kui 1-2 päeva.
  • Töötajad kellel on olnud kokkupuude salmonelloosibakteritega peavad läbima meditsiinilise kontrolli.
  • Haiguse läbipõdenu väljaheites võib haigustekitajaid leida veel mitme nädala jooksul, see tähendab, et selle aja jooksul on inimene nakkuskandja. Seega peab ta olema eriti tähelepanelik ja järgima ranget isiklikku hügieeni.

Loe ka neid

Tagasi üles