E, 30.01.2023

Puust ja punaseks: kuidas leida tasuta vastuvõtte pakkuvad erakliinikud?

Paula Rõuk
, Terviseportaali reporter
Puust ja punaseks: kuidas leida tasuta vastuvõtte pakkuvad erakliinikud?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kõik eriarstiabi osutajad üle Eesti.
Kõik eriarstiabi osutajad üle Eesti. Foto: Haigekassa koduleht

Tasuta eriarstiabi osutavad Eestis peamiselt haiglavõrgu arengukava haiglad ehk suurhaiglad, kuid ka mõned erakliinikud, mille leiab haigekassa kodulehelt. 

Ravikindlustatud inimestele tasuta eriarsti visiite saab leida haigekassa lepingupartnerite kaardilt. Samuti on võimalik nõu küsida haigekassa infotelefonilt.  

Erakliinikud on märgitud nimekirjas valikpartneritena. Kaart täieneb kuni novembri alguseni pidevalt uute valikupartneritega, kellega lepingud on sõlmitud ja kelle juurde saab vastuvõtule aega broneerida.

Kaardilt saab leida soovitud eriala ning piirkonna, kus arstiabi osutatakse. Harjumaal pakub hetkel lisaks neljale arengukava haiglale nahaarsti teenuseid ka neli erakliinikut, Jõgevamaal saab nahaarsti juures käia aga vaid ühe erasektori teenusepakkuja juures. Psühhiaatri juurde saab Harjumaal minna lisaks suurematele haiglatele lausa viies erakliinikus.  

Täiendavate eriarstiabi lepingupartnerite leidmiseks viis haigekassa läbi riigihanke, milles oli tavapärasest enam vaidlustusi ja uute vastuvõttude avamine lükkus edasi. Paljude lepingupartnerite juures, kellega lepingud on sõlmitud, ei ole veel vastuvõtud avatud. Täieliku nimekirja eriarstiabi pakkujatest peaks saama novembri alguseks. 

Haigekassa infotelefonilt saab abi tööpäevadel

Klienditelefon +372 669 6630 vastab:   

  • esmaspäeval 8.30–18.00;
  • teisipäeval, kolmapäeval, neljapäeval  8.30–16.30;
  • reedel 8.30–14.00.
Märksõnad
Tagasi üles