Eelmisel nädalal kinnitati kaks uut gripijuhtumit

Nohu tekitavate viiruste kõrval leiti ka paragripi- ja adenoviiruseid.

FOTO: Antonio Guillen Fernández / PantherMedia / Antonio Guillen Fernández

Eelmisel nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3099 inimest, neist pooled olid lapsed. Haigestumine püsib stabiilsena, haigestumuse intensiivsus on madal. 

Ringlevate viiruste osa on muutunud mitmekesisemaks, rinoviiruste kõrval on tuvastatud haigustekitajate hulgas samal määral paragripi- ja adenoviiruseid, teatas terviseamet.

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 235,6. Nakatunute arvu osas maakondade lõikes suuri erinevusi ei ole. Vanusrühmade järgi haigestusid enim kuni viieaastased lapsed. 

Laboratoorselt kinnitati kaks A-gripiviirust. Gripiviiruse püsivast levikust veel rääkida ei saa, sest praegu registreeritakse vaid üksikuid gripiviirusega seotud haigestumisi. Samuti ei saa veel öelda, millised gripiviirused võiks hakata käesoleval hooajal domineerima, on veel vara öelda, kuna kinnitatud viiruste arv ei ole prognooside tegemiseks piisav.  

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal Euroopa regiooni  kõikides riikides. Püsivat gripiviiruse levikut ei täheldata veel üheski riigis, kuid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse pea kõikjal.

Tagasi üles