Vaata otse! «Tuhat tervist» uurib, kuidas insult võimalikult väikse kahjuga üle elada

Tervisesaade «Tuhat tervist» teeb seekord juttu vererõhu mõõtmisest, insuldist ja talisuplemisest.

Kunagi oli vererõhumõõtmine ainult arstide rida, tänapäeval saab seda teha lisaks tohtrikabinetile ka apteegis või hoopiski endale vajalik masin koju soetada. Uurime järele, millised on kõige vingemad vererõhumõõtjad ja kuidas neid õigesti kasutada. 

Eestlasi kummitab viimasel ajal üha rohkem üks karm haigus, insult. See ei tapa, aga teeb tihti liikumisvõimetuks, võtab kõnevõime või aheldab lausa elu lõpuni voodisse. Õnneks on tänapäeval palju viise, kuidas insult võimalikult väikese kahjuga üle elada. 

Samuti vaatame apteekide tehnikaimet, videoapteeki: miks need kummalised putkad eriti innovaatilistes apteekides on ja mis tolku neist õieti on?

Uuel aastal alustab uue hooga ka kuulsuserubriik: Indrek Ventmann hüppab külma merevette koos pöörase ja imelise seiklusajakirjaniku, kirgliku talisupleja Kristina Herodesega.

«Tuhat tervist» on põnev tervisesaade Kanal 2 eetris laupäeviti kell 9.40. Saade sisaldab kõikvõimalikke kasulikke nõuandeid ja soovitusi tervisevallast. Räägitakse tervislikust eluviisist ja haiguste ennetamisest kuni ravini välja. Kui vähegi hoolid oma tervisest, siis on see saade just sulle! Saatejuht on Indrek Ventmann.

Populaarne