Vaktsiinipaanika? Leetritevastast vaktsiini tuuakse nappuse tõttu aina juurde

Lisaks leetrivaktsiinile tuleb kompleksvaktsiiniga kaitse ka mumpsi ja punetiste vastu.

FOTO: Andriy Popov / PantherMedia / Andriy Popov

Terviseamet soovitab leetrite leviku tõttu vaktsineerida lisaks lastele ka täiskasvanuid. Huvi vaktsineerimise vastu on tõusnud ning kohati on tekkinud olukord, kus vaktsiin on ajutiselt mõnes piirkonnas otsa saanud.

Ravimiameti andmetel saabus möödunud kolmapäeval Eestisse 336 annust leetrivaktsiini, järgmisel nädalal on plaanis uus tarne koguses 1120 annust, kirjutab Virtuaalkliinik. «M-M-RVAXPRO müügiloa hoidja kinnitusel on vaktsiin kättesaadav ning hankevälised tarned toimuvad regulaarselt,» teatas ravimiameti tegevuslubade ja inspektsiooni büroo vaneminspektor Klara Saar.

Täiskasvanutel, kes ei ole leetreid kas põdenud või pole nende vastu vaktsineeritud (või ei oma enda seisundi kohta infot), soovitab terviseamet end vaktsineerida kahe MMR-vaktsiinidoosiga. Kahe vaktsineerimise vaheline aeg peaks olema vähemalt üks kuu. Samuti peaksid end uuesti vaktsineerima need täiskasvanud, kes on vaktsineeritud kas ühe doosiga või kelle kahe doosiga vaktsineerimine jäi aastatesse 1980–1992.

Terviseameti andmetel on aasta algusest Eestis registreeritud 11 leetrite haigusjuhtu. «Leetrite ebasoodsa olukorra taustal nii Euroopas kui ka maailmas ei ole välistatud uute leetrite haigusjuhtude sissetoomine Eestisse ja haiguse kohalik levik,» teatas terviseamet.

Tagasi üles