Teeme selgeks: kas antidepressant tekitab sõltuvust või muudab inimese olemust?

Pärast esimesi nädalaid, mil organism harjub ravimiga, peaks regulaarne antidepressantide võtmine enesetunnet üha parandama.

FOTO: Shutterstock

Antidepressandid kui abilised võitluses meeleoluhäirete vastu jäävad tihti sahtlisse, kuna nende kohta liiguvad hirmutavad linnalegendid. Need aetakse segi rahustitega, mis võivad tõepoolest põhjustada sõltuvust. Ehkki vaimse tervise häire dikteerib elu, peljatakse antidepressante rohkem.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Psühhiaatri sõnul on praegu antidepressantide valik lai ning igaühele leidub sobiv. «Loomulikult ei pruugi igaühele iga asi sobida ning midagi hullu sellest ei juhtu. Tulebki proovida, et leida õige ravim,» sõnas ta. Otsuseid ei saa teha vaid paari päeva põhjal. «Reeglina enamuse antidepressantide võtmise alguses esimesed paar nädalat võib olemine varasemast isegi kehvem olla. Võib olla ärevust rohkem, esineda alustamisega kaasnevaid kõrvaltoimeid, mis näitavad organismi harjumist ravimiga, mitte selle sobimatust. Väga sageli seda ei teata – arst ei räägi või polda ta jutust tähele pannud –, siis võetaksegi kolm päeva ja öeldakse, et oli vale rohi. Siis võetakse järgmist rohtu kolm päeva,» kirjeldas ta sagedast praktikat.

Tagasi üles