3 looduslikku vahendit, millega peletada sääsed

Sääsk. Pilt on illustreeriv

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Õhtut väljas veetes ühinevad pinisevad kamraadid. Sääski saab kaugemale peletada looduslike vahenditega, mida võid leida kodusest majapidamisest.

Teepuuõli

Tugevalt lõhnav õli on tuntud antibakteriaalsete – ja septiliste ning põletikuvastaste omaduste poolest, aga hiljutised uuringud on näidanud, et see on ka tõhus putukate peletaja, kirjutab Healthline. Testidest nähtus, et teepuuõli sisaldavad tõrjevahendid hoiavad eemal nii sääski, kärbseid kui lesti.

Tupsuta õli nahale ja suundu julgelt lõkke äärde.

Sidruni-eukalüptiõli

Siduruni ja eukalüpti õlisegu on kasutatud alates 1940-ndatest putukate peletamiseks. Haiguste kontrolli ja ennetamise keskus on kinnitanud eukalüptiõli ametlikult sääski peletava vahendina. Hiljutine uuring näitas, et 32 protsendine sidruni-eukalüptiõli pakkus sääskede vastu 95-protsendist kaitset kolmeks tunniks.

Lavendliõli

Purustatud lavendliõitest saadav aromaatne õli peletab tõhusalt sääski, selgus karvatute hiirtega läbi viidud uuringus. Lisaks sääski tõrjuvatele omadustele on sel ka nahka rahustav toime.

Saad lavendlit kasvatada ka ise toas. Purusta selle õied ja tupsuta saadud õli kätele ja säärtele. Võid tilgutada veidi lavendliõli ka puhtale rätikule ja hõõruda naha sisse.

Populaarne

Tagasi üles