Õnnetuses jala kaotanud teadlane: teadlik hingamine päästis mu elu

  • Teadlane kaotas liiklusõnnetuses jala
  • Joogahingamine aitas püsida elus
  • Teadlik hingamine aitab kehal taastuda

Pärast ränka õnnetust aitab tunnustatud teadlane Michèle Anne Barocchi õppida taastama keha tervenemisvõimet ja jõudu hingamise abil.

FOTO: Marilyn Jurman

«Olin teadlane, joogaõpetaja, ÜRO ja Maailma Terviseorganisatsiooni saadik. Pärast jala kaotamist olin terve aasta voodis. Võib päris julgelt öelda, et see, mille läbi elasin, oli kohutav. Aga elus ei ole määrav see, mis sinuga juhtub, vaid mida toimunuga peale hakkad,» räägib isiklikust kogemusest tunnustatud nakkushaiguste uurija Michèle Anne Barocchi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Nakkushaiguste ja immunoloogia doktor Barocchi veetis nädala Eestis, andes stuudios It’s Yoga huvilistele edasi teadmisi õige hingamise tähtsusest ja seletades, kuidas see mõjutab otseselt närvisüsteemi ja organismi tervenemisvõimet.

Itaalias kõrvalises paigas liiklusõnnetusse sattunud naine meenutab oma jalaproteesile osutades, kuidas hingamine õnnetuses tema elu päästis. «Sel hetkel läks mu keha ellujäämisrežiimile. Olin motorolleri tagaistmel ja kui kurvi peal keerasime, tuli nurga tagant auto – mu jalg jäi sõidukite vahele ja läks pauh! mitmeks miljoniks tükiks.»

Tagasi üles