Viis nippi, kuidas hommikune trenn meeldivaks muuta

Hommikul treenimisel on mitmeid eeliseid.

FOTO: Shutterstock

Hommikul treenimine annab inimesele päevaks rohkem energiat, tõstab tuju, parandab keskendumisvõimet ning kiirendab ainevahetust kuni 48 tunniks. Eksperdid soovitavad hommikuse treeningu hõlbustamiseks järgida neid viite näpunäidet.

  1. Planeeri oma trennieelne hommikusöök juba eelmisel õhtul. Teadusuuringutest on selgunud, et kui enne trenni natuke süüa, põletab organism rohkem kaloreid. Seetõttu võiks enne hommikust trenni süüa midagi kerget nagu paar banaani maapähklivõiga või ise tehtud müsli jogurtiga.
  2. Teadlased on välja selgitanud, et stabiilne unerütm aitab ennetada mitmeid vaimse ja füüsilise tervise probleeme ja sellepärast tuleks igal õhtul samal ajal magama minna. Selleks, et hommikul trenni tegemiseks varem ärkamine unetunde ei rööviks, tuleks õhtul minna 30–45 minutit varem voodisse. Uuringutest on selgunud, et inimesed, kes teevad trenni hommikuti, magavad 70 protsenti paremini kui inimesed, kes trenni ei tee.
  3. Kõik trenniks vajalik tuleks eelmisel õhtul valmis panna, et hommikul kõik võimalikult lihtsalt sujuks. Ärgates on märksa lihtsam trenniga alustada, kui trenniriided, kõrvaklapid, hommikusöök või muud vahendid on juba käepärast.
  4. Selleks, et hommikune trenn kehale liiga ei teeks, tuleks teha keskmisest pikem soojendus. Vahetult pärast ärkamist võtab kehal rohkem aega, et reguleerida füüsilise koormusega toime tulemiseks vajalikke protsesse nagu südamerütm, hingamine ja termoregulatsioon. Seetõttu on oluline enne suuremat pingutust keha piisavalt soojaks teha.
  5. Valida tuleks selline trenn, mis inimesele päriselt meeldib või mida saab teha koos sõbraga. Selleks sobib hästi näiteks sörkjooks, jooga või hommikune jõusaalikülastus. Teadusuuringutest on selgunud, et partneriga koos trennis käimine aitab hoida distsipliini, suurendab motivatsiooni ning muudab treeningu nauditavamaks.