Kui tihti peaks pesema korduvkasutatavat veepudelit?

Veepudelitele satub päeva jooksul rohkelt baktereid.

FOTO: Shutterstock

Taaskasutatavad joogipudelid on ohutum valik nii tervisele kui ka keskkonnale ning eelistada võiks klaasist pudeleid. Taaskasutatava pudeli puhul tuleb arvestada, et sellele koguneb päeva jooksul suur hulk baktereid, ning seetõttu tuleb pudelit regulaarselt puhastada.

Niiskes keskkonnas saavad bakterid eriti hästi paljuneda, mis tähendab, et joogipudelisse koguneb päeva jooksul baktereid, mikroobe ja seeni. Arvestada tuleb ka sellega, et pärast esimest pudelist võetud lonksu on pudelis samad bakterid, mis olid inimese kätel või suus. Lisaks bakteritele võib pudelisse sattuda söögijäänuseid ning haigusetekitajaid. Oma joogipudelit ei tohiks teiste inimestega jagada, eriti siis, kui inimene on tõbine.

Kui pudeli korgi vahel on silikoonist tihend, tuleb jälgida, et sinna ei tekiks must hallitus, mis on tervisele ohtlik. Korgi ja tihendi vahe puhastamine võib olla raske, kuid seda tuleks kindlasti teha, et vältida võimalikke infektsioone.

Bakterite hulk sõltub sellest, millistes tingimustes joogipudelit hoida. Soojas autos või päikese käes tekib pudelisse rohkem baktereid kui näiteks külmikus. Jõusaalis käimise järel tuleks joogipudel, mis on trenni vältel korduvalt põrandal, treeningpingil või matil seisnud, ka väljast üle loputada.

Teadlaste hinnangul tuleks joogipudelit korralikult pesta vähemalt kord päevas. Kui pudelis on lisaks veele mahl, energiajook, valgupulber, tee või sidruniviil, tuleks enne pudelisse vee juurde valamist see uuesti üle pesta.