Teadlased soovitavad: nii toitudes väheneb oluliselt insuldirisk

Toitumisega on võimalik insuldi riski vähendada.

FOTO: Shutterstock

Teadlased leidsid, et rohkelt puu- ja juurvilju, pähkleid ja sojatooteid tarbivatel inimestel on väiksem insuldirisk kui neil, kes tarbivad regulaarselt liha ja kala.

Insult on järsk aju verevarustuse vähenemine või lakkamine, mille tagajärjel ei jõua ajju hapnikku ega toitaineid ning selle tõttu võib ajutegevus osaliselt peatuda. Ilma hapnikuta võivad närvirakud saada kahjustatud või hävida vaid mõne minuti jooksul, mis tähendab, et reageerimine ja kiire abi on elulise tähtsusega. Eestis haigestub esmakordsesse insulti aastas rohkem kui 4000 inimest ning see arv on võrdluses teiste Euroopa riikidega kõrge.

Taiwani teadlaste uuringus osalesid budistlike piirkondade inimesed, kes toitusid peamiselt taimsetest toiduainetest ning vältisid suitsetamist ja alkoholi. Osalejad jaotati kahte rühma ning umbes 30 protsenti osalejatest olid taimetoitlased ning taimetoitlastest 25 protsenti olid mehed. 

Uuringu algul oli osalejate keskmine vanus 50 aastat ning ükski osaleja ei olnud kogenud insulti. Esimeses rühmas oli 5050 inimest, kelle tervist jälgiti kuue aasta jooksul. Teises rühmas oli 8303 inimest, kelle tervist jälgiti üheksa aasta jooksul. Osalejad läbisid tervisekontrolli ning pidid kirjeldama oma toitumisharjumusi. 

Taimetoitlased tarbisid teistest oluliselt rohkem pähkleid, juurvilju ja sojatooteid ning vähem piimatooteid. Mõlema rühma osalejad tarbisid enam-vähem võrdselt muna ja puuvilju. Taimetoitlased said oma toidust rohkem kiudaineid ja taimset valku ning vähem rasva. 

Esimese rühma osalejate hulgas oli uuringu vältel taimetoitlaste hulgas kolm insulti ja segatoiduliste hulgas 28. Riski hindamisel arvestati teiste mõjuteguritega nagu vanus, sugu, vererõhk, suitsetamine ja teiste krooniliste haiguste olemasolu. Tulemustest selgus, et taimetoitlastel oli 74 protsenti väiksem insuldi risk. Teise rühma osalejate hulgas koges insulti 24 taimetoitlast ja 97 segatoidulist ning teadlaste hinnangul oli taimetoitlastel 48 protsenti väiksem insuldi risk kui teistel.