Maailma Terviseorganisatsioon: noored ei peaks arvama, et koroonaviirus neid ei ohusta

Ka noored peavad olema ettevaatlikud.

FOTO: Shutterstock

Uus koroonaviius Covid-19 kujutab erilist ohtu vanematele ja kroonilisi haigusi põdevatele inimestele, kuid Maailma Terviseorganisatsioon hoiatab, et haigus ei jäta puutumata ka nooremaid põlvkondi, vahendab Reuters.

«Noorte inimeste valikud eriolukorra ajal võivad päästa elusid või põhjustada paljude surma,» selgitas Maailma Terviseorganisatsiooni direktor Tedros Adhanom Ghebreyesus. Praeguseks on maailmas Covid-19 tagajärjel surnud üle 11 000 inimese. Teadaolevaid haigestunuid on pea 250 000. Teadlaste sõnul võivad viirusesse nakatuda igas vanuses inimesed, kuid Itaalias on nakatunute keskmine vanus 78,5 aastat. 

Maailma Terviseorganisatsioon avaldas muret selle üle, et noored ei võta hoiatusi ega eriolukorda tõsiselt ning jätkavad avalikus ruumis liikumist ja suhtlemist. See aga võib põhjustada viiruse leviku hüppelise kasvu, milleks riikide tervishoiusüsteemid valmis pole. 

«Vanemad inimesed on kõige suuremas ohus, kuid ka noored pole viiruse eest kaitstud,» lisas Tedros. «Viirus võib noored nädalateks haiglavoodisse aheldada ja halvemal juhul lõpeb asi surmaga. Samuti tuleb arvestada, et isegi kui noor ise ei haigestu, võib ta eriolukorra reegleid eirates põhjustada kellegi teise surma.»

Maailma Terviseorganisatsioon soovitab inimestel üksteisest eemale hoida ning suhelda veebi teel, kuni olukord on stabiliseerunud.