Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3084 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 106, mis moodustab 3,4 protsenti testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 26 inimesel. Harjumaa uutest nakkusjuhtudest 23 on Tallinnas. Pärnumaale lisandus 22, Tartumaale 18, Ida-Virumaale 12, Valgamaale ja Põlvamaale 4, Lääne-Virumaale, Võrumaale, Viljandimaale ja Raplamaale 3, Hiiumaale, Saaremaale, Läänemaale 1. Järvamaal ja Jõgevamaal uusi nakatumisi ei avastatud. Viiel juhul rahvastikuregistris elukoht puudus.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 68,6 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 1,9 protsenti.

Ööpäeva jooksul avastati haiglates 8 uut COVID-19 haigusjuhtumit, haiglaravi vajab 21 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 62 aastat, kõikidest haiglarvai vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 13 inimest (61,9%). Surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud.

Ööpäeva jooksul manustati 7431 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 616 869 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 542 218 inimesel. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 68,8 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsendi vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

 

Terviseamet tuletab meelde, et Covid-19 põhjustava koroonaviiruse Sars-CoV-2 leviku vältimiseks tuleb hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda ja kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta.

Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega vahet hoida, on soovitatav kanda maski. Kinniseid rahvarohkeid kohti võiks võimalusel vältida. Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.

Mis tahes haigussümptomitega tuleks kahtlustada koroonat ja võtta ühendust perearstiga. Perearstidele on antud juhised kõik Covid-19 kahtlased saata proovi andma.

Graafiku andmed uuenevad automaatselt.