Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2663 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 269 ehk 10,1 protsenti testide koguarvust. ööpäevaga suri üheksa koroonapatsienti.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 143 inimesel. 111 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 32, Tartumaale 17, Pärnumaale 14, Lääne-Virumaale 12, Järva- ja Raplamaale 8 uut positiivset testi. Lääne- ja Põlvamaale lisandus 7, Viljandi-, Võru- ja Jõgevamaale 3, Valgamaale 2, Saare- ja Hiiumaale 1 uus nakkusjuht. 8 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 769,9 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 15,4 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 38, haiglaravi vajab 595 patsienti.

Ööpäeva jooksul manustati 330 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 259 346 inimesele, kellest 74 819 on saanud mõlemad doosid. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 51 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsenti vaktsineeritud Hiiu-, Lääne-, Tartu-, Järva-, Rapla-ja Saaremaal.

Olukord on kriitiline

Eestis on koroonaviiruse laialdase leviku tõttu tervishoiualane hädaolukord. Haiglaravil viibivate patsientide arv kasvab kiirelt. Valitsus avalikustas eile uued meetmed koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Täpsem info valitsuse veebilehel.

  • Mine proovi andma esimesel võimalusel! Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220.
  • Lähikontaktsena püsi kodus! Kõik haigestunud isikuga lähikontaktis ehk vähemalt 15 minutit lähemal kui 2 meetrit olnud inimesed peavad jääma koju. Karantiini kestust saab lähikontaktne lühendada, kui ta annab mitte varem kui 10. päeval koroonaviiruse proovi ja selle tulemus on negatiivne või kui arst on tunnistanud ta nakkusohutuks.

Allalaadimislink Androidi jaoks

Allalaadimislink IOSi jaoks

Terviseamet tuletab meelde, et Covid-19 põhjustava koroonaviiruse Sars-CoV-2 leviku vältimiseks tuleb endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui ka kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta.

Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega vahet hoida, on soovitatav kanda maski. Kinniseid rahvarohkeid kohti võiks võimalusel vältida. Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.

Mis tahes haigussümptomitega tuleks kahtlustada koroonat ja võtta ühendust perearstiga. Perearstidele on antud juhised kõik Covid-19 kahtlased saata proovi andma.

Graafiku andmed uuenevad automaatselt.