Perearst selgitab ⟩ Millal on põhjust kahtlustada, et laps võib šokolaadi või mandariinide vastu allergiline olla?

Tsitruselised võivad pesudoallergilist reaktsiooni põhjustada. FOTO: Shutterstock

Jõulukuul tarbitakse suuremas koguses tsitruselisi, lisaks toovad päkapikud lastele sussi sisse tihti šokolaadist üllatusi. Sageli juhtub, et lapse näole ilmub seetõttu punetav lööve. Kas on tegemist allergiaga? Küsimusele vastab perearst Sergey Saadi.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Doktor Saadi sõnul on nahalööve, sügelus ning punetavad põsed, mis lastel pärast šokolaadi ja mandariinide söömist esineda võivad, peamiselt pseudoallergia tunnused. Pseudoallergia tekib teatud toiduainete liigsel tarvitamisel. «Erinevalt klassikalisest allergiast, toimub pseudoallergia puhul keha reaktsioon võõrainele ehk söödud toidule ilma spetsiifiliste antikehade - immunoglobuliinide - osaluseta. Kõige sagedamini tekib pseudoallergia histamiini sisaldavate toitude liigse tarbimise tõttu. Näiteks on seda palju kakaos, šokolaadis, rohelistes hernestes, maapähklites, tofujuustus ning sojaubades,» selgitab perearst.

Monoreaktsiooni ainult apelsinidele või mandariinidele praktiliselt ei esine, sagedamini on need sümptomid seotud ristpseudoallergiaga. «Peamisteks pseudoallergiat esile kutsuvateks aineteks on salitsülaadid, bensoaadid ja amiinid, samuti põhjustavad pseudoallergiat tooted, mis sisaldavad aminohapet histidiini, millest sünteesitakse histamiin ehk see peamine aine, mis allergilist reaktsiooni esile kutsub,» räägib Saadi. 

Tagasi üles
Back