Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Avatud Tartu ⟩ Klaas: peame ühiselt pingutama, et jätkata sügisel tavapärast elu ilma suurte piiranguteta

  • Suurt tähelepanu pööratakse kooliõpilaste vaktsineerimisele
  • Augusti lõpuni saab Tartu vaktsineerimiskeskuses kaitsesüsti registreerimiseta
Tartu linnapea Urmas Klaas. FOTO: Sille Annuk

Tartu linn ja Tartu Ülikooli kliinikum alustasid sel nädalal teavituskampaaniat «Avatud Tartu», et anda linlaste vaktsineerimisele uut hoogu ja hoida Tartut avatuna ka sügisel. Teavitamiseks kasutatakse nii traditsioonilisi infokanaleid kui ka süstikbussi, mis viib soovijaid kesklinnast vaktsineerimiskeskusesse. 

Läinud nädalalõpul tehti Tartu vaktsineerimiskeskuses rekordiline arv vaktsiinisüste. Reedel manustati 1900 ja pühapäeval 2200 doosi, mis on Tartu vaktsineerimiskeskuse seni kõige suurem päeva jooksul tehtud dooside arv.

Tartu Ülikooli kliinikumi ravijuhi Andres Kotsari sõnul on näha tartlaste jätkuvalt suurt huvi vaktsineerimise vastu. «Oleme tänulikud inimestele, kes on lasknud end vaktsineerida. Piisav vaktsineeritus hoiab haiglate töö tavarütmis ning me ei pea tegema ümberkorraldusi ravijärjekordades ega patsientide ambulatoorsetes vastuvõttudes,» rääkis dr Kotsar. 

 Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul pingutab Tartu selle nimel, et hoida linn sügisel avatuna. «Tööd jätkab erakordselt tõhus Tartu vaktsineerimiskeskus A Le Coqi spordihoones, kus saab augusti lõpuni kaitsesüsti elavas järjekorras,» kirjeldas linnapea ja lisas, et linn paneb tööle ka süstikbussi, mis soovijaid kesklinnast vaktsineerimiskeskusesse viib. «Alustasime koostöös kliinikumiga uut teavituskampaaniat, et info vaktsineerimisvõimalustest ja -vajadusest jõuaks iga tartlaseni. Peame kõik ühiselt pingutama, et jätkata sügisel tavapärast elu ilma suurte piiranguteta,» rääkis Klaas. 

Teavituskampaanias pööratakse suurt tähelepanu nooremale sihtrühmale, kus on vaktsineeritus praegu madalam. Sel nädalal saadetakse kõigile lapsevanematele ja lastele koolide kaudu üleskutse minna enne kooliaasta algust vaktsineerima, samuti kasutatakse sotsiaalmeedia võimalusi õpilaste teavitamiseks.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul peab linnavalitsus väga oluliseks kooliõpilaste võimalikult kiiret vaktsineerimist. «Sügiseste koolikollete ärahoidmiseks tuleb tegutseda kohe. Kui jääme ootama sügist, mil lapsed kooli lähevad, oleme lootusetult hiljaks jäänud,» lisas Lees.

Samuti loodetakse vaktsineerima saada veelgi rohkem eakaid ning vene keelt kõnelevaid linlasi. Annelinna ja Jaamamõisa linnaosade elanikele saadetakse postkastidesse info elavas järjekorras vaktsineerimisvõimaluse kohta. Liikumisraskusega inimestele pakub linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond abi vaktsineerimiskeskusesse transpordiks või kodus vaktsineerimiseks (telefon 736 1300).

Kliinikumi vaktsineerimismeeskond on sel nädalal 14. ja 15. juulil Autovabaduse puiesteel, et jagada tartlastele ja Tartu külalistele informatsiooni vaktsineerimisvõimaluste kohta.

Linnavalitsus katsetab ka süstikbussi, mis viib soovijaid kesklinnast vaktsineerimiskeskusesse ja tagasi. Sel nädalal sõidavad bussid 14. juulil vahemikus kell 10.30-12.00 ja 15. juulil vahemikus kell 14.30-16.00 iga poole tunni tagant Autovabaduse puiestee turuhoone-poolsest otsast Tartu vaktsineerimiskeskusesse ja tagasi. Kui süstikbussi vastu on piisavalt huvi, pikendatakse selle tööaega ning katsetatakse seda ka teistes asukohtades.

Tartu vaktsineerimiskeskuses (aadressil Ihaste tee 7, A. Le Coq Sport spordimaja) saavad kõik soovijad alates 12. eluaastast vaktsineerida end Covid-19 vastu. Kuni augusti lõpuni saab Tartu vaktsineerimiskeskuses kaitsesüsti ilma ette registreerimata keskuse lahtiolekuaegadel kell 10-18. Lahtiolekuajad leiab siit. Etteregistreerimata aegadel kasutatakse Pfizeri vaktsiini.

Jätkuvalt saab ka aegu broneerida üleriigilises digiregistratuuris, riigiinfo telefonil 1247 ja kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 7200 (E-R kell 8.00-18.00). Aja broneerimisel saab vaktsiini valida.

Tagasi üles
Back