Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Esmaste vaktsiinidooside arv kasvas nädalaga pea kaks korda

18.05.2021, Tallinn Vaktsineerimine Tondiraba jäähallis. Foto Tairo Lutter, Postimees FOTO: Tairo Lutter

Ministeeriumi teatel kasvas kaitsesüstide arv eelmisel nädalal märkimisväärselt – esimest korda jõudis Covid-19 vastu vaktsineerima üle 10 500 inimese, mida on ligi kaks korda enam võrreldes nädal varasemaga.

Eelmisel nädalal tehti üle 26 000 vaktsineerimise, sealhulgas ligi 10 300 lisa- või tõhustusdoosi.

Vaktsineerimiskuuri on alustanud 782 111 inimest, vaktsineerimiskuuri lõpetanud 750 780 inimest, vähemalt ühe lisa- või tõhustusdoosi on saanud 18 188 inimest.

Vaktsineerimishõlmatus kogu elanikkonnas on 56,5 protsenti. Kõigist üle 60-aastastest on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 72 protsenti ja lõpetatud vaktsineerimiskuuriga 69,8 protsenti.

Kiik: meil ei ole aega kaotada

«Vaktsineerimine on ohutuim viis hoida ennast ja oma lähedasi ning see on ainus tee kriisist välja,» tuletas tervise- ja tööminister Tanel Kiik meelde. «Vaktsiinid on mõõtmatult ohutumad kui Covid-19 haiguse läbipõdemine, mille tagajärjed on nii inimese enda kui ka ühiskonna jaoks rängad. Palun kõiki inimesi, kes veel ei ole kaitsesüstima läinud, et teeksite seda esimesel võimalusel, konsulteerides vajadusel oma perearstiga. Meil ei ole aega kaotada,» palus ta. 

Kõik Eesti perearstid ja -õed kutsuvad 27. oktoobrist kuni 5. novembrini inimesi nõustamisele ja vaktsineerima. Perearstikeskuses saab end vaktsineerida lasta nii esimese, teise kui ka tõhustusdoosiga ning üle 65-aastastel on samas võimalik ära teha ka tasuta gripivaktsiin.

  • Vaktsineerimiseks võta ühendust oma perearstikeskusega. Vaktsineerima võib minna koos lähedase või tuttavaga – vaktsineeritakse ka neid, kes pole konkreetse perearsti nimistus.
  • Tõhustusdoose tehakse üle 65-aastastele ning tervishoiu-, sotsiaal- ja haridustöötajatele vähemalt kuue kuu möödumisel esmase vaktsineerimiskuuri läbimisest.
  • Liikumisraskustega inimesi vaktsineeritakse ka kodus. Anna teada kodus vaktsineerimise vajadusest oma perearstile või infotelefonil 1247.
  • Krooniliste haigustega inimene vajab vaktsiini kaitset veel enam, sest tema terviseprobleemid suurendavad Covid-19 haiguse raskelt põdemise ohtu.
  • Tõsisemad kõrvaltoimed on kõigil Covid-19 vaktsiinidel harvemad kui paljudel igapäevastel ravimitel. Eakatel ja krooniliste haigustega inimestel esineb kõrvaltoimeid vähem.
  • Perearstid vaktsineerivad peamiselt Pfizeri vaktsiiniga. Perearsti või -õega saab ka arutada, milline vaktsiin on inimesele sobivaim ja leida parim lahendus.
  • Usaldusväärset infot vaktsiinide kohta leiab veebilehelt: www.vaktsineeri.ee, lisainfot saab telefonil 1247.
  • Vaktsineerimise kohta saab nõu ka perearsti nõuandeliinilt 1220.
Tagasi üles
Back