Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

USAs tuvastati esimene omikrontüve juhtum

Koroonaviirus. FOTO: Shutterstock

Ühendriikide esimene koroonaviiruse omikrontüve juhtum tuvastati isikul Californias, teatas kolmapäeval USA haiguste kontrolli ja ennetamise keskus (CDC).

«Isik oli 22. novembril 2021 naasnud reisilt Lõuna-Aafrikasse,» märkis ametkond.

«Isik, kes oli täielikult vaktsineeritud ning kellel olid kerged nähud, on paranemas. Ta on eneseisolatsioonis ning andnud positiivse proovi. Kõigi tema lähikontaktsetega on ühendust võetud ning nende testid on osutunud negatiivseks.»

Juhtumi tuvastasid California ja San Francisco rahvaterviseametid ja selle kinnitas CDC.

Omikronvariandist teatati esmakordselt Lõuna-Aafrika Vabariigis ning Maailma terviseorganisatsioon (WHO) on selle kvalifitseerinud murettekitavaks.

Teadlastel ei ole veel kindlaid andmeid, kuid variandi mutatsioonimustri põhjal eeldatakse, et see suudab vähemalt osaliselt vältida praeguste vaktsiinide kaitsvat toimet ja võib olla nakkavam kui üleilmselt domineeriv deltatüvi.

USA kavandab riiki saabuvaile rahvusvahelistele reisijatele karmimaid testimis- ja karantiininõudeid, sealhulgas Covid-19 testi sooritamist üks päev enne väljalendu, teatas CDC kolmapäeval.

Võimalikud on ka kohustuslik testimine saabumisel ja isegi kohustuslik karantiin, olenemata testi tulemusest, vahendas The Washington Post.

Tagasi üles
Back