L, 1.04.2023

Väiksema insuldiriski tagab üllatav harjumus

PM Tervis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Ka soolakoguse vähendamine madaldab insuldirisk oluliselt.
Ka soolakoguse vähendamine madaldab insuldirisk oluliselt. Foto: Shutterstock

​Ajakirjas European Journal of Preventive Cardiology avaldatud enam kui 85 000 inimest hõlmanud uuringu kohaselt seostub hommikune füüsiline aktiivsus madalaima südamehaiguste ja insuldi riskiga. Tulemused olid järjepidevad, olenemata sellest, kui palju tunde iga päev aktiivne oldi, vahendab Medical Xpress.

«On hästi teada, et treenimine on südame tervisele kasulik ja meie uuring näitab nüüd, et hommikune aktiivsus näib olevat kõige kasulikum,» ütles uuringu autor dr Gali Albalak Leideni ülikooli meditsiinikeskusest Hollandis. «Leiud olid eriti väljendunud naistel ja kehtisid nii «varajaste lindude» kui ka «öökullide» puhul.»

Uuringus kasutati Ühendkuningriigi biopanga andmeid. See hõlmas 86 657 täiskasvanut vanuses 42–78 aastat, kellel ei olnud asialgu südame-veresoonkonnahaigusi. Keskmine vanus oli 62 aastat ja 58 protsenti olid naised. Osalejad kandsid seitse päeva järjest randmel aktiivsusmonitori. Inimesi jälgiti südame-veresoonkonnahaiguste osas, mis määratleti kui esmane koronaararterite haigus, insuldi tõttu haiglasse sattumine või surm.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Märksõnad
Tagasi üles