Ateroskleroosi ja tromboosi välja kujunemise oht on suurim üle 50-aastastel ravimata kõrgvererõhutõvega ja suitsetavatel inimestel, kes liiguvad vähe, tarbivad rasvarohket toitu ning on ülekaalulised. Tromboosi ärahoidmiseks on ülioluline olla kehaliselt aktiivne.
Venoosne tromboos võib tekkida ka pikkadel lennureisidel, mis kestavad üle kaheksa tunni ning inimene istub pikka aega sundasendis, mis põhjustab verevoolu aeglustumise südame suunas. Oluline on teha istudes jalaharjutusi ning kõndida vahekäigus võimalikult tihti. Apteegis on saadaval ka kompessioonpõlvikud ja sukkpüksid, mis aitavad vereringet korras hoida. Samuti leiab sealt mitmeid preparaate, mis toetavad südame ja veresoonte talitlust, korrigeerivad kolesterooli taset ja parandavad aju vereringet. Vajadusel saab arst määrata trombide teket pärssivad ravimid.
Suhkruhaigus põhjustab probleeme ka südame-veresoonkonnale
Inimesed kipuvad arvama, et suhkruhaigus mõjutab vaid glükoosi sisaldust veres. Tegelikult võib suhkruhaigus tekitada probleeme ka vereringesüsteemis. Näiteks esineb diabeetikutel rohkem jalakrampe, mis võivad eriti tugevad olla sportimisel. Kui suhkruhaigus jääb kompenseerimata, võib haigel tüsistusena tekkida diabeetiline neuropaatia ehk närvide kahjustus, mis haarab peamiselt jalgades olevaid närve. Seetõttu väheneb diabeetikul jala tundlikkus ning vereringehäired on ise raske tuvastada. Diabeet avaldab kahjulikku toimet südame-veresoonkonnale ning on ateroskleroosi tekke riskifaktor.
Veenilaiendid on sage ja tüütu mure
Veenilaiendid on tingitud veeniklappide funktsiooni häiretest ning veeniseinte elastsuse vähenemisest. Tulemusena vere voolamine südame suunas häirub ning jalgades tekivad tursed, valu, krambid, sügelus, raskustunne. Kroonilise veenipuudulikkuse tüsistusteks võivad olla haavandid, trombid ja verejooks. Veenilaiendite põhjuseks on ülekaal, sundasendid, beebipillide kasutamine, raskuste tõstmine, aga ka rasedus.