Rehüdratsioon on samuti haigusest taastumise juures oluline. Keha kaotab haiguse ajal palju vedelikku, eriti kui on esinenud palavikku või oksendamist. Lisaks vedelikukaotusele kaotab keha sel viisil ka elektrolüüte. Elektrolüüdid on soolad ja mineraalid (kaalium), mis on olulised närvi- ja lihaskoe normaalseks tööks ning mis aitavad taastada kahjustunud rakke.
Elektrolüütide ja vedeliku taastamiseks sobib näiteks kondipuljong või kookosvesi, kuid eriti heaks ja mugavaks lahenduseks on apteekides müüdavad rehüdratsioonilahused.
Taastumisprotsessis vajalikud aminohapped
BCAA puhul on tegemist hargnenud ahelaga aminohapetega. Need on asendamatud aminohapped isoleutsiin, leutsiin ja valiin. BCAA kiirendab haavade paranemist ja tõstab immuunkaitset ja kuna see aitab ka insuliinil erituda, paraneb seeläbi ka lihaste verevarustus. Parimad allikad on loomsed, kaasa arvatud piimatooted.
Glutamiin on aminohape, mida leidub inimorganismis kõige rohkem. Selle puudujääk annab eriti tugevalt tunda vaimse ja füüsilise stressi korral ja haigustest taastumise ajal. Glutamiini on võimalik toidulisandina lisaks võtta ja taastumisperioodil on see väga soovitatav.
Kuidas peale Covid-19 põdemist tervist parandada?
Raske haigus jätab alati mõneks ajaks oma jälje. Koroonaviirusest taastumine paistab olevat sageli eriti pikaajaline protsess. Siin ei piisa sageli ainult toidulisanditest, vaid võib olla vajalik konsulteerida ka arstiga. Eriti kui on oht, et kahjustada on saanud mõni organismile elutähtis organ nagu kopsud, süda, neerud ja maks. Õnneks on raskemaid kahjustusi siiski vähem.
Mõned sagedamini esinevad sümptomid on:
- Koormustaluvuse langus;
- Õhupuudus, köha, mälu- ja keskendumishäired;
- Valu rinnus ja südame rütmihäired;
- Pearinglus, lihas- ja liigesevalu, peavalu;
- Unehäired, depressioon ja ärevus.
Peale koroonaviiruse põdemist tasuks oma üldisi tervisenäitajaid kontrollida paari kuu pärast. Siis on võimalik juba hinnata, kas või kuidas viirus organismi kahjustanud on. Samuti saab siis välja selgitada, millised on organismi raua- ja D-vitamiinivarud. Laboriarst oskab analüüsitulemuste põhjal soovitada, milliseid toidulisandeid võiks tarvitada.