Petersoni sõnul on üks tõhusamaid viirusevastaseid vahendeid füüsiline aktiivsus. Ometi ei tähenda see siiski, et kunagi ei haigestuks kõik need, kes liiguvad piisavalt ja söövad tervislikult. "Immuunsüsteemi kujunemises on alati teatud juhuslikkuse protsess, mis mingil määral mõjutab inimesega toimuvat, sõltumata tema käitumisest või eluviisist. See määrab ka, kas inimene nakatub ja haigestub või mitte. Samuti, kui raskelt haigestub," selgitab professor.
Samas ei maksa viiruste pärast liialt muretseda. Kuigi viirusnakkustesse haigestumine nõuab inimeselt aega tervenemiseks, on haigestumine normaalne kehareaktsioon.
Inimese immuunsüsteem on Petersoni selgitusel loodud nii, et viirust või haigustekitajat kohates hakkavad immuunrakud end taastootma ja moodustama konkreetse viirusega võitlemiseks tarvilike immuunrakkude, peamiselt T-rakkude kloone. Need suudavad viiruse ära tunda ja selle leviku organismis maha suruda.
Viirustega võitlemiseks on aga vaja, et viirusele spetsiifilised rakukloonid paljuneksid, mis nõuab aega – viirusega esmakordse nakatumise algusest kulub selleks sageli umbes nädal. "Naljaga pooleks võibki öelda, et kui inimene end viirusinfektsioonist ravib, kestab haigus nädal aega, kui ei ravi, siis seitse päeva. Nii või teisiti on organismil vaja immuunvastuse kujunemiseks aega," rõhutab immunoloog.

Immuunvastuse tekkimist võib kiirendada eelnev viiruskogemus, sest konkreetset viirust ära tundvad kloonid võivad püsida pikalt ja nii tekib immuunmälu. See ei tähenda ilmtingimata viirusnakkuse läbipõdemist, ka vaktsiin annab inimesele sarnase kokkupuute kogemuse nagu viiruski. Kui kokkupuude on olemas, suudab organism nakkusest kiiremini vabaneda. "See tähendab ka, et viiruse tehtav kahju on sel juhul väiksem," kinnitab Peterson. Samas, kui haigestumise korral immuunrakkude taastootmiseks kehale aega ei anta või see on stressiseisundis, on ka immuunsüsteemi toime nõrgem ja organism viirustele vastuvõtlikum. Niisamuti on laste organism vastuvõtlikum viirushaigustele, kuna neil pole varasemat kogemust nakkustega.