Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Vanemad süüdistavad imiku surmas Järvamaa haigla arste

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Järvamaa haigla. | FOTO: Kalev Lilleorg / Õhtuleht

25. juulil sündis Järvamaa haigla sünnitusosakonnas poisslaps Kevin Kangro, kes paar tundi pärast sünnitust enam ei hinganud. Perekond süüdistab arste hooletuses ja andsid asja politseisse.

Esimese lapse sünnitanud Mairi Kangro sõnul oli sünnitus raske ning kui pisipõnn ära pesti ja ta kõrvale pandi, jäid mõlemad õige pea magama. Paari tunni pärast ülevaatusel selgus aga, et laps enam ei hinga, vahendas Reporter.

Perekond süüdistab nüüd, kaks kuud hiljem juhtunus Järvamaa haigla arste – miks ei kontrollinud nad last kohe pärast sündi? Lapse vanaisa Andrus Randmaa sõnul oli erinevaid arste lapse elustamise juures palju, aga esmakontrolli ja lapse kuulamiseks kohe pärast sünnitust, ei olnud ühtegi inimest.

Järvamaa haigla sünnitusosakonna juhataja Marju Raja sõnul oli lapsega sündides kõik korras. «Pere oli juures, laps anti emale rinnale, ta imes. Teises toas toimus samal ajal sünnitus, personal oli teise sünnituse juures. Kõik oli korras,» rääkis Raja.

Raja sõnul käibki tänapäeval nii, et last ei kaaluta esimese kahe tunni jooksul. Laps antakse ema kõhu peale, kuna nahakontakt on väga oluline.

«Lahangu esimestest tulemustest on teada, et lapse üks kops ei avanenud. See tähendab seda, et üks kops ei tööta, organites tekib hapnikupuudus ja laps kustubki, aga seda mitte keegi enne ei näe. Ultrahelis ei ole võimalik kopsu näha, sest see avaneb alles pärast sündi. Ja kuna üks kops toimis, siis alguses tunduski kõik hästi,» selgitas Raja.

Eelmisel aastal suri Järvamaa haiglas üks imik üsas, sünnitusjärgselt ei surnud ühtegi imikut.

Tagasi üles