Välisministeerium: veel on võimalusi Eestisse naasmiseks

Lennuk. Foto on illustreeriv. FOTO: unsplash.com

Välisministeerium annab teada, et ehkki paljud reisiveofirmad on oma väljumised tühistanud, on veel siiski võimalusi Eestisse saamiseks.

Ministeeriumi sõnul on paljud reisijateveofirmad on oma väljumisi vähendanud või lausa tühistanud, aga on veel võimalusi Eestisse jõudmiseks. Tasub arvestada, et erinevate riikide poolt kehtestatud meetmed võivad muutuda lühikese etteteatamisega järjest rangemaks ja pikeneda ning liikumisvõimalusi jääb vähemaks.

Välisministeeriumi praeguse info kohaselt on tagasipöördumise võimalused Eestisse sellised:

·         Hispaaniast Malagast Nordica erilend, registreerida saab: nordica.ee/lendamekoju

·         Berliin (Ryanair)

·         Edinburgh (Ryanair)

·         Frankfurt (Lufthansa) - kuni 31.03

·         Istanbul (Turkish Airlines) - lennata saab 19.03 kuni 26.03, lennud peatatud alates 27.03 kuni 17.04

·         Kopenhaagen (SAS) - kuigi Taani piirid on välismaalastele suletud, on lubatud eestlastele transiit läbi Kopenhaageni

·         London (Ryanair, Easyjet)

·         Malta (Ryanair) - hetkeseisuga lõppevad regulaarlennud 21.03

·         Minsk (Belavia) - järgmised lennud 19.03, 26.03, 28.03

·         Moskva (Aeroflot) - kuni 19.03 kaasa arvatud. Moskva-Tallinn rong lõpetab reisid 20.03

·         Pahphos (Ryanair)

·         Stockholm (SAS)

·         Weeze (Ryanair)

·         Reisijatelaevad Helsingi ja Tallinna vahel endiselt liiguvad. Praegusel hetkel jätkab Tallink Eesti ja Soome vahel laevaliiklust muudetud graafiku alusel, aga piletite ostmisel kontrollige palun, kas teil on õigus riiki siseneda. Vaata lisaks TallinkiEckerö Line’i või Viking Line’i kodulehekülgi.

·         Tallink on teatanud, et Star väljub Saksamaalt Sassnitzist Paldiskisse üle päeva kell 19.00 kohaliku aja järgi, esimene reis toimub homme, 20.03. Reisi pikkus on ligikaudu 20 tundi. Laev mahutab 100 veokit ja 10 reisijate sõidukit ning saab pardale võtta kuni 330 reisijat. Sõidukiga reisijaid võetakse pardale kui reisijal on õigus sihtsadama riiki siseneda ning laeval on ruumi reisijate peale võtmiseks. Ilma sõidukita reisijaid pardale ei võeta. Laeva komplekteerimisel on prioriteediks toiduainete ja ravimite veosed. Kõik reisijad majutatakse kajutitesse. Starile saab teha broneeringuid Eesti kõnekeskuse kaudu: booking.cargo@tallink.ee või +372  612 8686.

Lennud mujalt:

·         Finnair lendab Tai vahet kuni märtsi lõpuni. 01.04-30.06 lennud on tühistatud. Rahvusvahelistest lennujaamadest ja sadamatest on transiit läbi Soome lubatud. Näiteks Vantaa lennujaamast või Turu sadamast võib inimene vabalt ja iseseisvalt minna Helsingisse sadamasse, et jõuda Tallinna laevale. Mingeid lisadokumente (laevapileti ettenäitamine) ei nõuta.

·         Vietnamist à Euroopasse Qatar, Emirates, Turkish ja China Airlines. Lennugraafiku info 1 päev ette http://noibaiairport.vn/HOME/Lichbay.aspx; Noibai lennujaama hotline: 1900 636 535

·         USA-st Euroopasse (näiteks suuremad pealinnad):

  • New York JFK à London Heathrow (Delta), 1 x päevas, alates 16.03
  • Detroit à Amsterdam (Delta), 1 x päevas
  • New York Newark à Frankfurt, München, Brüssel (United), hetkeseisuga kuni märtsi lõpuni 1 x päevas
  • Washington DC à Frankfurt (United), hetkeseisuga kuni märtsi lõpuni 1 x päevas

Broneeringute tegemiseks pöörduge palun reisikorraldaja poole. 

Koostöös Eesti ettevõtte AlphaGIS’iga on välisministeerium loonud ka uue kaardirakenduse Eestisse naasmise transiidivõimalustest (seisuga 19.03.2020 kell 9.00). Seda saab vaadata siit: https://bit.ly/3b0Sv4S.

Välismaalt naasevad inimesed peavad jääma 14 päevaks enda koju isolatsiooni. Isolatsiooni eesmärk on takistada koroonaviiruse levikut.

Välisministeerium paneb kõigile Eesti elanikele südamele, et mittehädavajalikke reise tuleb vältida ka siis, kui need on lubatud. Samuti peab iga reisija jälgima oma tervist.

Seoses pendelrändega Eesti ja Soome ning Eesti ja Läti vahel tasub tähele panna, et eile täpsustasid Soome ametivõimud, et piiriülestele töötajatele ei rakendata Soomes 14-päevast isolatsiooni nõuet. Eesti eriolukorra juhi korraldusel kehtestas Eesti samuti erandi inimestele, kes elavad alaliselt Eestis, kuid käivad tööl Soomes ning kellel puuduvad haigusnähud. Eesti ja Soome vahel saab liikuda ilma karantiininõudeta üks kord seitsme päeva jooksul – ehk Eestisse tagasi ei saa pöörduda sagedamini kui kord nädalas. Lähtuda tuleb enda ja teiste tervisest.

Vaata lisaks ka korduma kippuvaid küsimusi (KKK): https://vm.ee/et/koroonaviirus-2019-ncov.

Tagasi üles
Back