L, 1.04.2023

Homsest enam reisilaevaga Tallinnast Helsingisse ei saa

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Tallink laev merel.
Tallink laev merel. Foto: Eero Vabamägi

Alates homsest, 11. aprillist kuni 13. maini ei ole võimalik ajutiselt Tallinnast Helsingisse laevaga reisida. Kaubavedu ja transiitreisid Soome kaudu Eestisse jätkuvad.

Soome valitsus otsustas pikendada viiruse peatamiseks kehtestatud meetmeid kuni 13. maini. Laevafirmadel soovitati selleks ajaperioodiks lõpetada piletimüük tavareisijatele Tallinnast Helsingisse ning Tallink, Viking Line ja Eckerö Line on sel suunal piletimüügi oma kodulehel peatanud.

Soome sisenemisõiguse osas midagi võrreldes varasemaga ei muutu – see tähendab, et Soome saavad siseneda endiselt vaid Soomes registreeritud elamisõigusega Eesti kodanikud, samuti saavad seda teha hädavajaliku teenuse osutajad. Kuid tähelepanu tasub pöörata sellele, et alates laupäevast on reisivõimalused Eesti-Soome vahel väga piiratud. Võimalus on lennata ning Finnair on kinnitanud, et hakkab lendama Tallinna ja Helsingi vahelt vastavalt nõudlusele.

Kõik transiitreisijad, kes soovivad kaugematest riikidest Soome kaudu Eestisse naasta, saavad seda teha ka pärast reedet. Tallink on näiteks kinnitanud, et autoga ja jalgsi reisijad võetakse Helsingist Tallinna suunal peale. Palume võtta juba asukohariigis lennukile minnes kaasa tõend, et teie lõppsihtkoht on Eesti – näiteks laevapilet.

Neile, kes reisivad Helsingi-Tallinna-Helsingi suunal vältimatu töölkäimise eesmärgil ja kaubaveo teostamiseks, peavad oma õigust reisida piiril tõendama. Neil reisijatel tuleb lisaks passile või ID-kaardile kaasas kanda ka reisi eesmärgi tõendamiseks asjakohast dokumenti, näiteks töölepingut. Lõpliku otsuse riiki lubamise kohta teeb Soome piirivalve.

Loe riiki sisenemise tingimuste kohta Soome piirivalve kodulehelt: https://www.raja.fi/ajankohtaista/ohjeet_rajanylitykseen

Soome valitsuse otsus pikendada meetmeid 13. maini: https://valtioneuvosto.fi/en/article/-/asset_publisher/1410869/suomen-rajaliikenteen-rajoituksia-jatketaan-ja-karanteenimaarayksia-tiukennetaan

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Märksõnad
Tagasi üles