87 protsenti inimestest on valmis vähemalt teatud olukorras maski kandma ning 39 protsenti pooldab kehtivate meetmete karmistamist, selgub Turu-uuringute ASi elanikkonnaküsitlusest.
Oktoobri alguses pidas 58 protsenti inimestest olukorda endiselt kriitiliseks, oktoobri lõpul 51 protsenti. Selle kuu alguseks on nende inimeste osakaal kasvanud 67 protsendini.
Kõige sagedamini hindavad praegust olukorda kriitiliseks 75-aastased ja eakamad (86 protsenti), kõige harvemini aga 25-34-aastased (48 protsenti). Elanikest 16 protsenti usub, et terav kriis on möödas, kuid peab säilitama valvsust ja järgima ohutusabinõusid.
Turu-uuringute AS uuringujuht Vaike Vainu selgitas, et oktoobri lõpus inimeste ohutunnetus pisut vähenes, ilmselt olid selle põhjuseks Eesti suhteliselt head näitajad võrreldes teiste Euroopa riikidega. «Kuid novembri alguseks, mil ka Eestis nakatumiste arv on kiirel tõusuteel, on ohutunnetus taas hüppeliselt kasvanud,» lausus Vainu.
Novembri alguses toetas koroonaviiruse tõkestamise kehtivaid meetmeid 48 protsenti elanikest, meetmete karmistamist pooldavate elanike osakaal tõusis 29 protsendilt oktoobri lõpus 39 protsendile novembri alguses. Meetmete leevendamist pooldab 10 protsenti elanikest.
Inimeste toetus praeguste meetmetega jätkamisele on endiselt suur – kõrge nakkusohuga riikidest saabunutele karantiini kehtestamist pooldab 91 protsenti, piiranguid meelelahutusasutustele 86 protsenti, piiranguid sise- ja väliüritustele 80 protsenti ning alkoholi müügipiiranguid baarides ja restoranides 64 protsenti elanikest.
Mida inimesed teevad, et vältida koroonaviirusega nakatumist
Nakatumise vältimiseks on kõige levinum tegevus käte pesemine (88 protsenti), aevastamisel suu ja nina katmine (76 protsendil), haigusnähtudega inimestega lähikontakti vältimine (71 protsendil) ning käte desinfitseerimine (71 protsendil).