T, 26.09.2023

Jaani: kaubanduskeskuste turvatöötajatel on õigus maskikandmist kontrollida

Brita-Maria Alas
Facebook
Comments 4
Siseminister Kristian Jaani
Siseminister Kristian Jaani Foto: Remo Tõnismäe

Postimees kirjutas juhtumitest, kus kaupluse turvatöötaja ja maskist keelduva kliendi vahel on tekkinud ka sõnalisi ja füüsilisi konflikte. Siseminister Kristian Jaani tunnustab kaubanduskeskuseid, kelle sisekorraeeskiri nõuab maski kandmist ja distantsi hoidmist. Samas meenutab ta, et mask on siseruumides kohustuslik juba alates novembrist.

«Paljud kaubanduskeskused on astunud tänuväärse sammu ja lisanud oma sisekorraeeskirjadesse kohustuse kanda maski ja hoida distantsi. Need on vajalikud käitumisnormid, mille täitmist on võimalik vastavate sisekorrareeglitega keskustes turvatöötajatel kontrollida,» märkis siseminister.

Tema sõnul on eraettevõtjatel täielik õigus kehtestada oma territooriumil enda ja teiste turvalisuse tagamiseks vajalikke käitumisnorme. Kui kehtestatud reegleid ei järgita, on kaubanduskeskuse turvatöötajatel õigus reeglite rikkujate liikumist keskuses piirata.

«Meenutan kõikidele Eesti inimestele – kaubanduskeskuses ja ka mujal siseruumides on maski kandmine juba alates novembrist kohustuslik. Suur tänu kõikidele neile, kes seda vajadust mõistavad, kannavad maski ning hoiavad distantsi. Selleks, et viirus seljatada, on vaja meie kõigi koostööd ning parim moodus on järgida kehtestatud reegleid,» sõnas Jaani.

Siseminister meenutas, et kui reeglitest kinni ei peeta, tuleb sellest teada anda kaubanduskeskuse omanikule või turvatöötajatele. «Neil on õigus reegleid rikkuvad inimesed keskusest välja saata. Vajadusel on turvatöötajatel võimalik kaasata ka politsei,» lisas ta.

Eestis kehtib avalikes siseruumides maskikandmise või nina ja suu katmise kohustus. Avalik siseruum on avalikuks kasutamiseks mõeldud ruum, kus liigub palju inimesi, kes üksteisega igapäevaselt kokku ei puutu. Maski ei pea kandma või nina ja suud katma alla 12-aastased lapsed ja inimesed, kelle tervis seda ei võimalda. 

Facebook
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles